Babí léto a podzim na sedle elektroskútru

22. 09 2018 | Prožijte babí léto a podzim stylově, ekologicky a bez dopravního stresu spojeného s kolonami a parkováním. S elektroskútrem po městě zažijete dynamickou a hbitou jízdu, vhodný je však i do příměstských oblastí a na venkov. Zaparkujete ho zadarmo téměř kdekoliv, náklady na údržbu jsou minimální a nabijete ho z každé klasické zásuvky 220 V. Jeho ovládání je jednoduché a bezpečné. Některé z elektro skútrů je možné řídit již od 15 let. A můžeme říci, že díky svému designu bývají často nejen dopravním prostředkem, ale také módním doplňkem.

Zapomeňte na stání v koloně a problémy s parkováním

Doprava je v ranních hodinách ve velkých městech, ale i příměstských oblastech, často kritická. Auta i prostředky veřejné hromadné dopravy stojí na silnicích v kolonách, nálada řidičů prudce klesá a hladina stresu stoupá. Po kýženém dojetí do cíle strávíte ve městě dalších několik minut hledáním parkování. Možností, jak se těmto situacím vyhnout, jsou právě elektroskútry.

„Na jedno nabití ujedete s elektroskútrem až 60 km, lze jej dobíjet z libovolné zásuvky 220 V a baterie se plně dobije cca za 6–8 hodin. Nabíjet tedy můžete ideálně přes noc a ráno je skútr připraven k opětovnému použití,“ informuje Martin Šindelář, servisní specialista firmy HECHT. Zaparkovat ho můžete ve sklepě, garáži nebo v kočárkárně. Nevztahují se na něj požární předpisy budov, které zde zakazují parkování skútru se spalovacím motorem. V centru města zaparkujete elektroskútr téměř všude a zadarmo, modré zóny se na něj nevztahují. Elektroskútry tak šetří vaše nervy, čas i životní prostředí.

Ideální nejen do města 

„Elektroskútry jsou vhodné i pro menší města, příměstské oblasti a venkovské obce. Zatímco ve městě je menší skútr vhodný pro pohyb v silném provozu a úzkých uličkách v centru, mimo něj pomůže pohodlně překonávat kratší vzdálenosti, například při nakupování,“ říká Martin Šindelář, servisní specialista HECHT. Na venkově bývá síť a výběr obchodů menší, otevírací doba kratší a často zde neexistuje žádná frekventovaná veřejná doprava. I na menší nákup je tak často nutné jet do nejbližšího města nebo vedlejší vesnice. Díky elektroskútru si bez problému dojedete nakoupit, navštívíte rodinu nebo se s přáteli zúčastníte kulturní akce. Navíc můžete vzít někoho s sebou, elektroskútry bývají koncipovány pro dvě osoby. A ještě připomínáme, že některé z elektroskútrů můžete řídit už od 15 let s řidičským oprávněním pro skupinu AM.

Jízda, co má styl

Hledáte dopravní prostředek, který bude vkusný, ekologický i levný? Elektroskútr je správnou volbou. Můžete si být jisti, že při jízdě budete vypadat stylově jak v roztrhaných džínech, tak v obleku. Dopravíte se s ním na pracovní schůzku, do kina nebo na koupání k rybníku. V každém případě vám nebude pouze dopravním prostředkem – je také módním doplňkem. Pořizovací cena bývá okolo 30–40 tisíc korun, dlouhodobě však ušetříte za pohonné hmoty a údržbu. Náklady na ujetých 100 km se průměrně pohybují okolo 7–10 Kč, což se s běžným skútrem nedá srovnávat. 

TIP: Velmi povedené elektroskútry vyrábí například česká firma HECHT.
 

Speciály