Chce odstranit hřiště, jinak prý zabije dítě

Přestěhování dětského hřiště z jednoho ze sídlišť v Olomouci požaduje anonymní pisatel, který v opačném případě hrozí vraždou náhodného dítěte. Nápis, který se objevil v areálu hřiště, již prošetřuje policie kvůli podezření z poškozování cizí věci a šíření poplašné zprávy. Olomoucká radnice na výzvu pachatele, který se odvolává na norského atentátníka Andrese Breivika, přistupovat nehodlá. Informace dnes přinesl Olomoucký deník a olomoucká příloha MfDnes.

"Nedojdeli do 31. května 2012 k přesunu tohoto hřiště, zavraždím náhodné dítě na tomto hřišti stejně jako Andres Breivik. Jsem obeznámen s faktem, že pro konání úřadů je nutno zabít," stálo v nápise na cihlové zídce, který se objevil na konci minulého týdne ve Stiborově ulici.

Policie se jím již zabývá. "Věc původně policie šetřila jako přestupek proti občanskému soužití a proti majetku. V sobotu jsme však případ překvalifikovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a šíření poplašné zprávy," řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Pachateli hrozí až dvouleté vězení.
 
Požadavku anonyma radnice vyhovět nehodlá. "Hřiště určitě přesouvat nikam nebudeme. Nechceme přistupovat na požadavky, které anonym do výhrůžky napsal. Nejspíš jde o nějakou klukovinu. Pro jistotu se ale primátor města Martin Novotný spojil s vedením olomoucké policie a požádal, aby se případem zabývala," uvedla mluvčí olomoucké radnice Jana Doleželová.
 
Nápis vyděsil i rodiče z okolí, kteří mají i podezření, kdo by mohl mít nápis na svědomí. "S dotyčným tu mělo už několik matek konflikty kvůli dětem. A bydlí prakticky hned naproti hřišti. Ale na druhou stranu se teď lidé bojí ukázat, aby se nemstil," uvedla žena.
 
zdroj: ČTK