ČSÚ: Bytová výstavba v Olomouckém kraji loni mírně ožila

Bytová výstavba v Olomouckém kraji loni po předchozím poklesu i díky stavbě nových bytů určených pro seniory mírně vzrostla. V regionu byla zahájena stavba 1207 bytů, což je meziročně o 2,6 procenta více. Naopak v 2012 bytová výstavba v Olomouckém kraji meziročně klesla o sedm procent. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad. 

Těžištěm bytové výstavby v Olomouckém kraji byly i loni nové rodinné domy. V nich byla zahájena stavba 636 nových bytů, tedy více než poloviny z jejich celkového počtu. V novostavbách bytových domů bylo v Olomouckém kraji zahájeno 147 jednotek a v rámci změn už dokončených rodinných a bytových domů je stavěno 132 bytů. 
    
V domovech pro seniory dělníci loni v Olomouckém kraji začali stavět 223 bytů, což je nejvíc v celé České republice. V nebytových budovách byla zahájena stavba 31 a v nebytových prostorách 38 bytů. 
    
Počet dokončených bytů v Olomouckém kraji loni meziročně klesl o 17 procent na 1232. Nejvíc bytů bylo loni v Olomouckém kraji dokončeno v rodinných domech, a to 800. Na bytové domy připadlo 216 dokončených bytů. 
    
V Olomouckém kraji bylo loni vydáno 4218 stavebních povolení, kterých bylo meziročně o deset procent méně. Orientační hodnota staveb, na které byla povolení vydána, ale vzrostla o pět procent na 11,65 miliardy korun. 
 
zdroj: ČTK