Díky pravidelným příspěvkům mohu zmírnit dopad mé nemoci na naši dceru, říká mladá maminka

Paní Petra žije se svým manželem Danem a pětiletou dcerou Magdalénkou v Olomouci. Před čtrnácti lety jí lékaři diagnostikovali Crohnovu chorobu, za ta léta byla mnohokrát hospitalizovaná v nemocnici a podstoupila i těžkou operaci, aby se její zdravotní stav zlepšil. „Život s tímto onemocněním je velmi náročný, proto mě ani ve snu nenapadlo, že loňský rok onemocním rakovinou prsu a budu muset zvládnout další boj. Absolvovala jsem 16 chemoterapií, které následovala operace,“ vypráví. Kvůli chemoterapii museli lékaři dočasně pozastavit léčbu Crohnovy choroby. Absolvovala lázeňský pobyt a další operaci. Po onkologické léčbě se potýkala s chronickou únavou. „Uběhlo půl roku a nemoc se mi vrátila. Teď jsem po další operaci a čeká mě pět týdnů každodenního ozařování. Můj boj pokračuje,“ popisuje paní Petra. 

Minulý rok začali Petře pomáhat dárci prostřednictvím nadace Dobrý anděl. „Musela jsem přerušit své zaměstnání. Díky pravidelným finančním darům od Dobrých andělů můžeme s manželem zmírnit dopad mé nemoci na naši dceru. Dlouhodobě jsem na ni neměla tolik času a stále se cítím unavená, příspěvky proto využíváme hlavně na úhradu školného ve školce a zájmové kroužky, abychom jí to trochu vynahradili. Dokonce se i díky Dobrým andělům naučila lyžovat. Sama jsem neměla dost síly na to ji učit a manžel zase kvůli práci neměl tolik času. Bez pomoci dárců bychom si nic takového dovolit nemohli,“ říká s vděčností paní Petra a dodává: „Příspěvky jsou pro nás jistotou a přináší nám vnitřní klid. Za to jsme Dobrým andělům vděčni!“

Podívejte se na video, ve kterém Petra vypráví svůj příběh  https://youtu.be/yzNkuUAJ-k0

První rodině na Olomoucku začali dárci prostřednictvím Dobrého anděla pomáhat v únoru 2013, od té doby jich systémem pomoci prošlo 180. „Aktuálně se rozdělují pravidelné příspěvky mezi 94 rodin, které bydlí na Olomoucku a potýkají se s vážnou nemocí rodiče či dítěte,“ říká Šárka Procházková a zároveň dodává, „Dobrých andělů u vás v regionů žije více než 1 500. Děkujeme všem, kteří se do pomoci zapojili.“ Každý, kdo se rozhodne stát Dobrým andělem, se může zaregistrovat na www.dobryandel.cz, kde získá potřebné údaje pro zaslání prvního příspěvků. „Dárce díky při registraci získává přístup do Andělského účtu, kde následně uvidí, komu přesně jeho dary pomáhají,“ doplňuje Šárka Procházková.