Dva bývalé olomoucké detektivy soud po letech očistil

Olomoucký krajský soud definitivně osvobodil dva bývalé olomoucké detektivy, kteří čelili obvinění z toho, že pomáhali gangu zlodějů aut. Stíháni byli téměř šest let, podle posledního verdiktu soudu se přitom žádný trestný čin nestal. Muži se nyní budou chtít vrátit zpět na svá místa k policii a budou žádat i odškodnění. Informuje o tom dnes středomoravské vydání Mladé fronty Dnes.

Případ je z roku 2007, kdy policie pozatýkala dvě desítky členů ruskojazyčného gangu, který v Česku kradl luxusní auta, a oznámila, že zlodějům pomáhali i dva kriminalisté z Olomouce. Oba strávili přes měsíc ve vazbě a byli propuštěni ze služby.

O rok později však státní zástupci uznali, že detektivové s gangem neměli nic společného, jejich případ vyčlenili, ale stíhání pokračovalo kvůli tomu, že údajně prozradili informace o prověřovaném automobilu. 

Nyní ale soudy definitivně uznaly, že oba kriminalisté jsou zcela nevinní. Bývalé policisty už dříve osvobodil okresní soud, proti čemuž se odvolal žalobce. Krajský soud nyní expolicisty zprostil všech obvinění s tím, že se žádný zločin vůbec nestal. Původně jim hrozil trest za zneužití pravomoci a nadržování.

 
zdroj: ČTK