Dva lidé zemřeli při čelní srážce dvou aut na Přerovsku

Dva lidské životy si vyžádala včerejší nehoda na Přerovsku mezi Kojetínem a Měrovicemi, kde se čelně srazila dvě osobní auta. Další tři lidé jsou zraněni. Policisté vyšetřují příčiny a okolnosti nehody, řekla ČTK policejní mluvčí Marie Štrbáková. Silnice byla zhruba tři a půl hodiny uzavřena.

Nehoda se stala dvě hodiny po poledni na silnici třetí třídy. "Řidič vozidla Ford, který jel ze směru od Kojetína, vjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru. Tam se čelně střetl s vozidlem značky Škoda Felicie. Řidiči obou vozidel utrpěli při nehodě zranění neslučitelná se životem," uvedla mluvčí.

Další tři spolujezdci z obou aut byli zraněni. U dopravní nehody zasahovali hasiči, kteří vyprostili dva cestující z auta. Podle krajského mluvčího Zdeňka Hošáka jeli v jednom autě tři lidé, ve druhém dva.
 
Dvě zraněné ženy skončily v olomoucké fakultní nemocnici. "Mladší žena utrpěla zlomeninu pánve a zlomeninu v obličeji. Starší žena má zhmožděniny. Obě byly ošetřeny na urgentním příjmu, jsou při vědomí. Zůstanou na traumatologickém oddělení," řekl ČTK mluvčí nemocnice Egon Havrlant.
 
Třetího zraněného převezla zdravotnická záchranná služba do kroměřížské nemocnice. Podle Petra Olšana ze ZZS Zlínského kraje byl muž poraněn na hlavě.
 
zdroj: ČTK