Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

EU podpoří rozvoj krizové infrastruktury

17. 01 2012 | Žadatelé z Olomouckého a Zlínského kraje mohou získat z evropských fondů dotace na rozvoj krizové infrastruktury. V regionálním operačním programu Střední Morava mají k dispozici celkem 100 milionů korun. Výzvu na čerpání peněz pro tuto oblast vypsalo vedení regionální rady středomoravského regionu v minulých dnech. ČTK to řekla mluvčí regionální rady Renata Škrobálková.

Žadatelé mohou podle ní předložit projekt, který bude navazovat na krajské strategie a dokumenty integrovaného záchranného systému, do poloviny března.

"Konkrétně mohou kraje žádat o peníze na výstavbu či modernizaci objektů integrovaného záchranného systému, instalování bezpečnostních kamer, výjezdová stanoviště či zefektivnění systému příjmu tísňových volání," uvedla mluvčí.

Vedení regionální rady, které rozhoduje o poskytnutí příspěvků žadatelům z Olomouckého a Zlínského kraje, schválilo od roku 2007 do konce loňského roku v obou regionech projekty za téměř 14 miliard korun. Původně bylo pro oba kraje do roku 2013 vyčleněno kolem 16,8 miliardy korun. Koncem loňského roku Evropská komise navýšila rozpočet Regionálního operačního programu Střední Morava o zhruba 380 milionů Kč.

zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO