Festival Japonský měsíc v Olomouci nabídne koncert i seriály

Dávnému i současnému Japonsku se bude věnovat festival Japonský měsíc, který se bude konat v průběhu listopadu na několika místech Olomouce. K vidění budou extravagantní kostýmy z japonských seriálů, umění boje s mečem, filmové projekce či tanec. Nebudou chybět ochutnávky sushi, informovala dnes ČTK za pořadatele Karolína Opatřilová. Letošní třetí ročník poprvé nabídne také koncert, a to hru na japonskou flétnu v podání Vlastislava Matouška. 

Festival začne v úterý přednáškou o japonských seriálech a promítáním japonského hororu. Potrvá do 26. listopadu. Zájemci o japonskou kulturu se dozví například o specialitách japonského rocku a noise music, které přiblíží hudebník a publicista Petr Ferenc. 
    
O kendó, umění boje s mečem, bude mluvit trojnásobný mistr ČR a vítěz evropských šampionátů Jindřich Ziegelheim. "Křiklavou a pozornost budící módu japonských seriálů nastíní milovnice anime Hemulka Xutebow," podotkla Opatřilová. Lidé se mohou těšit také na večeři v japoonském stylu či workshop o moderním tanci dance cover. 
    
Festival se bude konat v prostorách Arktic Clubu, Café Mezi světy a restauraci u Lampionu. Program je na internetových stránkách www.japonskymesic.cz
 
zdroj: ČTK