Hasiči z Olomouckého kraje vyrazili na pomoc postiženým povodněmi

Do oblastí postižených povodněmi míří pomoc i z Olomouckého kraje a Vysočiny. Více než čtyři desítky profesionálních a dobrovolných hasičů vyjely dnes dopoledne z Olomouce na pomoc s výstavbou protipovodňových hrází v Praze. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák. 

"Jejich činnost na místě bude soustředěna převážně pro výpomoc při stavbě protipovodňových hrází a zábran, ale také pro případné další využití sil v případě zhoršení aktuální situace," uvedl Hošák. Hasiči podle něj zajišťují také personál pro možné vyslání technické pomoci, například velkokapacitního čerpadla Sigma. 

Dnes se na operační středisko hasičů začaly hlásit i další jednotky dobrovolníků z Olomouckého kraje. "Jejich nabídky jsou zpracovávány a v případě nutnosti budou dále postupovány k využití pro kraje postižené povodněmi," dodal Hošák. 
    
Z Vysočiny vyrazilo dnes před polednem do Prahy 43 dobrovolných hasičů. Dalších zhruba třicet profesionálů je připravenoje v případě potřeby v hlavním městě doplnit. ČTK o tom informovala mluvčí hasičů z Vysočiny Petra Musilová. 
    
Extrémní nebezpečí povodní v současné době platí téměř pro všechny kraje Čech a pro Znojemsko. Ve zmíněných regionech a v západní části Vysočiny má navíc až do dnešní půlnoci dál vydatně pršet. 
    
Záplavy si vyžádaly první život. V Třebenicích u Prahy dnes zemřela žena v podmáčené chatě, která spadla. Povodně znemožnily i provoz na desítkách silnic, zejména v jižních, středních a západních Čechách. 
 
zdroj: ČTK