Jak pomoci olomoucké zoo po větrné kalamitě

Zoo Olomouc se pomalu vzpamatovává z větrné pohromy. Některá zvířata musí dočasně akceptovat zmenšený prostor, jiná jsou spokojena s výrazným nárůstem množství okusových větví. V expoziční části zvládli minulý týden zaměstnanci za pomoci dvou dřevorubeckých firem odstranit nebezpečné polomy, zahrada otevřela své brány veřejnosti. Obnova areálu však bude trvat ještě dlouho a bude pracovně i finančně náročná.

Velmi nás těší projevy solidarity veřejnosti a přicházející nabídky pomoci. Lidé z celé republiky reagují na zprávy o tom, jak jsou určité části jejich oblíbené zoo zpustošeny. Dostáváme desítky nabídek dobrovolníků na pomoc při úklidu a přichází i nabídky finanční pomoci. Doposud bylo možné podpořit zoo formou adopce některého z našich zvířat, 22. 3. jsme aktivovali také dárcovské SMS neboli DMS. Dárci tak mohou přispět na obnovu výběhů a opravy ubikací zvířat prostým odesláním zprávy z mobilního telefonu.

Dárcovské zprávy v hodnotě 30, 60 nebo 90 Kč je možné posílat na číslo 87 777 ve znění:

• DMS ZOOOL 30
• DMS ZOOOL 60
• DMS ZOOOL 90

Službu DMS zajišťuje Fórum dárců www.darcovskasms.cz.
Fórum dárců v rámci služby garantuje převedení 29 Kč, 59 Kč nebo 89 Kč na účet zoo, a to za každou bezchybně zaslanou DMS.

DMS
Další možností je zaslání finanční částky v libovolné výši na krizový účet 182-1805657389/0800 .

Účast a pochopení lidí, kteří volají, píší, nebo nás oslovují v areálu zahrady i mimo něj, je obrovskou vzpruhou a dodává nám síly. Uděláme všechno pro to, aby byly následky co nejdříve zlikvidovány a NAŠE ZOO BYLA ZASE OÁZOU KLIDU A POHODY!

https://www.zoo-olomouc.cz