Kamion narazil do domu a začal hořet

Nákladní auto narazilo dnes po poledni v Přerově do domu u autobusového nádraží a začalo hořet. Část domu na rohu Kramářovy a Čechovy ulice se zřítila. Hasiči vyprostili zraněného řidiče, který utrpěl těžká zranění. Přivolaní kynologové se psy v sutinách nikoho nenašli, odstraňování sutin bude pokračovat do večera. První odhady škod hovoří o třech milionech korun, řekl ČTK krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči nejprve vyprostili ve voze zaklíněného řidiče, poté vytáhli ze sutin kamion a uhasili požár. "Řidič i přes velké bolesti komunikoval s hasiči. Po celou dobu jeho záchrany hrozilo rozhoření nákladního vozidla i možný výbuch plynu po proražení přípojky před domem," uvedl Hošák.

Při průzkumu hasiči vyloučili přítomnost lidí v sutinách, nikoho neobjevili ani kynologové. Rozebírání zborcených částí domu bude pokračovat do večera, záchranáři z Hlučína zabezpečí objekt těžkou technikou.
 
"Muž utrpěl těžká zranění. Podle prvotních informací má popáleniny na dolních končetinách a zádech, vrtulník ho přepravil do Ostravy na tamní popáleninové centrum," řekl ČTK náměstek ředitele ZZS Olomouckého kraje Jan Weinberg.
 
Podle policejní mluvčí Ireny Urbánkové kamion z nezjištěných příčin přejel do protisměru. "Následně vyjel mimo komunikaci, kde čelně narazil do budovy. Následkem nárazu došlo ke zřícení části čelní stěny budovy a prolomení části stropu," uvedla mluvčí. Za volantem byl podle ní devětačtyřicetiletý muž, příčiny nehody se vyšetřují.
 
"Polovina domu je staticky narušena, strop mezi prvním a druhým podlažím se zřítil. Nad druhým podlažím je narušen a zčásti se bude muset strhnout. Půda je nedotčena. Celý dům se nebude muset bourat," řekl ČTK vedoucí stavebního úřadu přerovského magistrátu Jiří Just. V dvoupodlažním objektu byl ve spodní části obchod. Podle Justa prodavačky stačily utéct do zadní části domu. Hasiči budou na místě zřejmě až do večera, přítomni jsou i plynaři.
 
Pro motoristy zůstane do večera uzavřena Husova ulice, kudy mohou projíždět jen autobusy. Provoz je omezen i v Nádražní ulici. Dopravu přes den řídili policisté, tvořily se kolony.
 
Kamion narazil do domu v Olomouckém kraji také loni v Mohelnici na Šumpersku. Při sjezdu z kopce vozu selhaly brzdy, do domu vjel celou přední částí kabiny. Řidič se vážně zranil.
 
zdroj: ČTK