Kurzy plavání pro děti ve věku 3-7 let

Kurzy předplavecké výuky jsou určeny pro děti ve věku 3-7 let. Probíhají celoročně 2xtýdně a jsou vedeny zábavnou formou. Při výuce respektujeme individuální zvláštnosti každého jedince a rozvíjíme kladný vztah k vodě. Cílem předplavecké výuky je seznámení dětí s vodním prostředím, adaptace na vodu, osvojování si základních plaveckých dovedností s důrazem na nácvik správného provedení plaveckého způsobu.

Výuku vedou zkušení a speciálně vyškolení instruktoři plavání, kteří jsou s dětmi po celou dobu ve vodě.

Nejdůležitější činností předplavecké výuky je HRA A MOTIVACE.
Kurz předplavecké výuky dětí ve věku 3-7 let je v rozsahu 10 lekcí (resp. 5 lekcí) a délce trvání 120 minut, přičemž zahrnuje výuku plavání a pobyt dětí v dětském koutku Vodní svět. Výuka plavání je stanovena na 45 minut s využitím atrakcí aquaparku (+ potřebný čas na převlečení, osprchování a vysušení) a zbývajících čas je určen k využití dětského koutku Vodní svět.
 
K výuce využíváme převážně zábavný bazén atypického tvaru s proměnlivou hloubkou 1m – 1,25m a s průměrnou teplotou 28°C. Dále také masážní bazén se vzduchovou masáží, tepidarium (suchý prostor s teplotou vzduchu 40°C určený k závěrečnému odpočinku) nebo parní lázeň (s teplotou vzduchu 45°C slouží k celkové relaxaci a prohřátí organismu, pomáhá k uvolňování horních cest dýchacích, zmírňuje celkovou únavu, příznivě ovlivňuje celkové prokrvení těla).