Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Lupiči, kteří se na útěku pokusili zabít dělníky, jsou dopadeni

6. 09 2012 | V Dřevohosticích na Přerovsku přepadla dvojice ozbrojených mužů čerpací stanici. Při útěku se pachatele snažili s nářadím v ruce zadržet dělníci z nedaleké stavby. Při potyčce na ně jeden z lupičů několikrát vystřelil, nikdo ale nebyl zraněn. Podezřelé muže o několik dní později zadržela v jednom z bytů na přerovském sídlišti policejní zásahová jednotka. Podle kriminalistů jde o sedmadvacetiletého vojáka a o rok staršího obchodního zástupce.

Mladší z dvojice, který dosud nebyl trestán, byl obviněn z pokusu vraždy, nedovoleného ozbrojování a loupeže. Starší muž, který se již dříve zodpovídal za násilnou trestnou činnost, si vyslechl obvinění z loupeže, návodu k vraždě a z nedovoleného ozbrojování. Hrozí jim 15 až 20 let ve vězení nebo výjimečný trest. Oba skončili ve vazbě. Přepadení se uskutečnilo v pátek 24. srpna. Do čerpací stanice vešel jeden z pachatelů maskován kapucí, kšiltovkou a slunečními brýlemi. Pod pohrůžkou použití zbraně donutil obsluhu vydat 16.000 korun. Lupiče si však všimli dělníci pracující na nedaleké stavbě a při odchodu se jej snažili zadržet. Lupič však přitom sáhl po zbrani a s komplicem se mu nakonec podařilo ujet.

Dělníci však přesto policistům pomohli - podrobně jim popsali vozidlo, které pachatelé použili. Kriminalisté poté zjistili, že se schovávají v jednom z přerovských bytů. Zásah jim však komplikovala skutečnost, že v něm bylo také půlroční dítě. Podezřelé se jim nakonec podařilo zadržet mimo byt.
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO