Muž pěstoval na zahradě své babičky konopí

Zahradu své babičky využil podle policistů k pěstování konopí třicetiletý muž z Přerovska. Policisté na zahradě objevili šest desítek rostlin, o aktivitách svého vnuka prý babička nevěděla. Muž je podezřelý z nedovoleného pěstování rostlin obsahující omamnou nebo psychotropní látku, řekla dnes ČTK mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Rostliny muž pěstoval podle policistů od dubna do poloviny srpna v obci Černotín. "Rostliny vysadil na více místech a pěstoval si je pro vlastní potřebu. Jednalo se celkem o 60 rostlin v různých délkách, kdy část z nich byla již v sušeném stavu," uvedla mluvčí.

Podobného pěstitele odhalili policisté ve stejných dnech také v Hranicích na Přerovsku. Rostliny tam čtyřiadvacetiletý muž pěstoval v garáži.
 
Přerovští policisté jsou v odkrývání této trestné činnosti poměrně úspěšní. Loni v okrese řešili 34 případů souvisejících s drogami, při nichž bylo zadrženo 36 pachatelů. Zajistili dvě pěstírny konopí a osm varen. Z celkového počtu se 29 případů týkalo distribuce a výroby pervitinu, v sedmi případech šlo o konopí. V roce 2010 bylo těchto případů 23; zadrženo bylo 25 pachatelů.
 
zdroj: ČTK