Muž se přiznal k 16 let staré vraždě

K téměř 16 let staré vraždě ženy z Mohelnice na Šumpersku se přiznal šestatřicetiletý muž. Přišel na policejní stanici a policistům řekl, že ženu zavraždil. Muži hrozí až 15 let vězení. Novinářům to řekl náměstek krajského policejního ředitele Karel Kadlec.

Pachatel zavraždil jednačtyřicetiletou ženu 27. listopadu 1996 v jejím bytě v panelovém domě v Mohelnici. Po brutálním napadení na místě zemřela.

"Na podzim loňského roku byl případ znovu otevřen. Napomohly tomu mimo jiné i nové informace, které kriminalisté získali od občanů a regionálního tisku. Nezávisle na práci policie se muž 4. června sám přišel k uvedenému trestnému činu na policejní služebnu doznat," uvedl Kadlec.
 
Policie už muže obvinila a skončil ve vazbě. "Obviněný se nejen sám přiznal, ale také popsal skutek. Věděl takové skutečnosti, které může vědět jen pachatel. Máme proto důvod se domnívat, že muž vraždu spáchal," uvedl vedoucí odboru obecné kriminality Libor Šamšula.
 
O tom, proč se muž udal po tak dlouhé době, kriminalisté nechtěli spekulovat. Stejně tak se zatím nechtěli vyjadřovat k motivu vraždy. "Můžeme jen říci, že se pachatel s poškozenou znal několik let. Nebyl to útok na náhodnou osobu, byl spíše plánovitý. Bližší informace zatím nebudeme zveřejňovat, protože vyšetřování je na začátku," řekl Šamšula. Doplnil, že obviněnému bylo v době činu 20 let.
 
Vražda v Mohelnici patřila k nejdéle neobjasněným trestným činům tohoto druhu v regionu.
 
zdroj: ČTK