Muže, který se snažil znásilnit v Olomouci ženu, dopadli policisté

Olomoučtí policisté dopadli muže podezřelého z napadení a pokusu znásilnění ženy ve Smetanových sadech v Olomouci. Útok se stal v úterý po půlnoci. Násilník ženu údajně bil a škrtil, až upadla do bezvědomí. Podezřelého muže dopadli policisté chvíli po činu, žena skončila po napadení v nemocnici. Podle informací ČTK vážné zranění neutrpěla. V době útoku byla prý opilá.

Devětačtyřicetiletý podezřelý muž si o čtyři roky mladší ženu sedící na lavičce vyhlédl u východu ze sadů směrem k Polské ulici. Nejprve si k ní přisedl. "Po chvíli začal na ženu vyvíjet nátlak, aby svolila k pohlavnímu styku. Ženu povalil na zem a snažil se jí strhnout oděv tak, aby s ní mohl vykonat pohlavní styk. Žena se aktivně bránila a snažila se muže ze sebe odstrčit," řekla dnes ČTK olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Muž na odmítnutí zareagoval podle policistů agresivně. "Ženu udeřil několikrát pěstí do obličeje a poté jí začal svýma rukama škrtit, až upadla do krátkého bezvědomí. Svým útokem jí způsobil zranění, pro které byla hospitalizována v nemocnici v Olomouci," doplnila mluvčí.
 
Policisty zavolal náhodný kolemjdoucí svědek. Pachatel byl poté bezprostředně po činu zadržen a umístěn do policejní cely. Vyšetřovatel jej dnes obvinil ze zvlášť závažného zločinu znásilnění ve stadiu pokusu. Hrozí mu až desetileté vězení. Policisté také podali návrh na jeho umístění do vazby.
 
zdroj: ČTK