Na Olomoucku hasiči likvidovali rozsáhlý požár lesa

Hasiči na Olomoucku včera po poledni likvidovali rozsáhlý požár lesa. Do boje s ohněm se postupně přidalo osm hasičských jednotek. Oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu. Požár zasáhl více než hektar lesa, řekl ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. V Olomouckém kraji museli včera likvidovat hasiči také požár trávy na Přerovsku a Jesenicku.

Prvotní informace o viditelném kouři za obcí Olbramice na Olomoucku doplnili další pozorovatelé o viditelné plameny a o zahoření lesního porostu. "Postupně tak k likvidaci vyslalo operační středisko hasičů osm jednotek. Hasiči postupně zdolávali rychle rozšiřující se plameny a včasným zásahem zabránili většímu rozšíření do vzrostlých jehličnatých stromů," uvedl mluvčí hasičů.

Hasiči museli celé požářiště důkladně prolévat, metr po metru rozhrabávat a dohašovat doutnající pařezy, klestí a vzrostlou hrabanku. "Rozložení sil a prostředků do více hasebních úseků velmi pomohlo včasnému zamezení rozšiřování, i tak se hasičům podařilo požár lokalizovat zhruba po 90 minutách," doplnil mluvčí. Příčinu vzniku požáru i výši škody zjišťuje vyšetřovatel.

Hasiči v kraji museli včera vyrazit také k požárům trávy u obce Osek na Bečvou na Přerovsku a ve Vidnavě na Jesenicku.

Také v sousedním Moravskoslezském kraji se hasiči odpoledne potýkali s požárem mladého lesa u Hlubočce na Opavsku. Hořela plocha o rozměrech 200 krát 200 metrů. V podvečer se jim podařilo požár lokalizovat. Příčina ani škoda zatím nejsou známy, uvádí se na internetových stránkách moravskoslezských hasičů.

zdroj: ČTK