Na R35 se srazily dva kamiony

Na více než 2,5 hodiny zkomplikovala dopravu na rychlostním tahu R35 ve směru z Olomouce na Mohelnici nehoda dvou kamionů. Kvůli odklízení jejích následků musel být tah zhruba do 13:15 uzavřen. Řidiči museli využít odkloněnou trasu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. ČTK to dnes řekl olomoucký policejní mluvčí Petr Čunderle. Na místě zasahovali také hasiči.

Nehoda se stala u obce Křelov. "Do kamionu jedoucího v pravém pruhu zezadu narazil druhý kamion, jehož řidič se plně nevěnoval řízení vozidla. Po střetu vpředu jedoucí kamion narazil do svodidel na pravé straně a druhý kamion do svodidel na levé straně," uvedl mluvčí.

Z bezpečnostních důvodů policisté dopravu odkláněli na sjezd u Prachárny. Z prvního nabouraného kamionu se musel přeložit náklad kovových odlitků, druhý kamion byl odtažen. Na místě zasahovali také hasiči. Podle jejich mluvčího Zdeňka Hošáka čistili vozovku od uniklých provozních kapalin.

Podobná nehoda se stala na začátku prosince. Střet dvou nákladních aut u Palonína na Šumpersku uzavřel tuto rychlostní silnici mezi Olomoucí a Mohelnicí téměř na 11 hodin. Příčina nehody byla podobná té dnešní. Cisterna zezadu narazila do nákladního auta, které zastavovalo v té chvíli u krajnice kvůli poruše.

Na konci prosince byl tah na několik hodin uzavřen kvůli nehodě dvou osobních aut, při které zemřel muž a jeho spolujezdkyně utrpěla těžké zranění.

zdroj: ČTK