Na silnicích Olomouckého kraje leží zbytky sněhu, místy jazyky

Na silnicích Olomouckého kraje leží zbytky sněhu, pozor dnes musejí řidiči dávat i na sněhové jazyky. Sníh leží především na cestách druhých a třetích tříd, na severu kraje na Jesenicku a Šumpersku se s ním motoristé setkají i na hlavních tazích. Silničáři doporučují jízdu se zvýšenou opatrností. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). 

Na Jesenicku správci cest hlásí zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření na silnicích prvních tříd i vedlejších tazích. Pozor by měli řidiči dávat na silnici II/369 u Ostružné, kde se tvoří sněhové jazyky. Na ty upozorňují také cestáři na Šumpersku, tvořit se podle nich mohou v oblasti Skřítku. 

Na Olomoucku jsou hlavní tahy holé a vymrzlé, na silnicích druhých a třetích tříd leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Cesty jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Správci cest upozorňují na silný proměnlivý vítr, který může ve vyšších polohách rovněž tvořit sněhové jazyky. Na Prostějovsku jsou podle ŘSD silnice už většinou holé, na silnicích ošetřovaných inertním posypem leží ujetá vrstva sněhu. Naopak na Přerovsku jsou všechny silnice holé a sjízdné. V obou regionech však rovněž fouká a mohou se tam tvořit sněhové jazyky. 
 
zdroj: ČTK