Na výlety či do města s elektrokoly, eskútry a elektrokoloběžkami

Elektrická koloběžka, kolo nebo skútr jsou nejen ekologickým dopravním prostředkem, ale také zdrojem zábavy. Tipy na vlajkové produkty Hecht: 

Černá elektrická koloběžka Hecht 5199 s modrými detaily

Stylová akumulátorová koloběžka s dojezdem až 30 km na jedno nabití. Koloběžka má lehký hliníkový rám, celá váží pouhých 13,5 kg. Snadno ji proto můžete přenášet, po složení ji s sebou vezmete do autobusu, metra, tramvaje nebo vlaku. Může se tak stát ideálním dopravním prostředkem po městě. Díky velkým 10" kolům je jízda pohodlná a díky kotoučové brzdě je bezpečnější. Aktuální rychlost, ujetá vzdálenost a stav baterie jsou zobrazovány na přehledném panelu na řidítkách. Napájena je z lithiového akumulátoru 36 V / 10 Ah / 350 Wh. Doba nabíjení akumulátoru je 4 - 6 hodin a na jedno nabití můžete ujíždět rychlostí 25 km/h až na vzdálenost 30 km. 

K dostání je za 13 990 Kč na www.hecht.cz - externí odkaz  a v kamenných pobočkách Hecht.

Chytrá elektrická koloběžka Hecht 5125

Akumulátorová skládací koloběžka v bílo červeném provedení je ideální pro volnočasové aktivity. Koloběžka uhání maximální rychlostí 25 km/h. Aby byla jízda pohodlnější, je zadní kolo odpružené. Jízda se ovládá palcem pomocí páček na řídítkách. Mezi madly řídítek je ovládací panel s tachometrem. Na něm je zobrazena aktuální rychlost, stav akumulátoru, rozsvícení světel, nebo například aktivita bluetooth. Koloběžka je totiž vybavena bluetooth pro komunikaci s chytrými telefony. Pomocí aplikace, která je dostupná pro Android nebo Apple je možné na telefonu monitorovat například rychlost, ujetou vzdálenost, stav akumulátoru, nebo předpokládaný zbývající dojezd. Zároveň lze přímo v telefonu nastavovat maximální rychlost koloběžky.

Pohon je zajištěn 250 W elektromotorem, který je ukryt v předním kole. Napájen je z lithiového akumulátoru o napětí 36 V s kapacitou 4,4 Ah, který je šikovně ukryt v tyči pod řídítky. Akumulátor je plně nabitý přibližně za 3-5 hodin a následně ujedete až 15 km.

K dostání je za 6 990 Kč na www.hecht.cz - externí odkaz  a v kamenných pobočkách Hecht.

Dvoumístný elektrický skútr Hecht Cocis Zero se širokými pneumatikami

Dvoumístný elektrický skútr, který je ideální jak do městského provozu, tak na přejíždění kratších vzdáleností mimo město, například pro dojíždění do zaměstnání nebo školy. Je poháněný bezuhlíkovým motorem s homologací pro provoz na pozemních komunikacích. Jeho maximální rychlost je omezena na 45 km/h, proto jej mohou řídit i osoby od 15 let s řidičským oprávněním skupiny AM.

Zásadní výhodou elektrického skútru je velice levný provoz s minimální údržbou. Elektromotor je tichý, neprodukuje žádné zplodiny, má vysoký točivý moment již v nízkých otáčkách. Skútr je proto v rozjezdu svižný, což se hodí zejména v městském provozu.

Na skútru se pohodlně svezou dvě osoby, maximální zatížení je 175 kg. Vybaven je kotoučovými brzdami, kola jsou obuta do robustních bezdušových pneumatik 18*9,50. Motor je napájen z kvalitního lithiového akumulátoru 60 V / 20 Ah. Na plně nabitý akumulátor je dojezd až 60 km. Akumulátor je uložen ve skříňce pod sedlem, v podlaze pod nohami řidiče je další skříňka, kam je možné volitelně umístit náhradní akumulátor.

K dostání je v několika barevných variantách (modrá, červená, černá) od 24 990 Kč na www.hecht.cz - externí odkaz  a v kamenných prodejnách Hecht.

Městská elektrokola Hecht Prime s košíkem na řídítkách

Nová městská elektrokola Hecht Prime dostala nový kabát a jsou tak k dostání kromě bílé, také v odstínech šedé, modré a brzy i v červené barvě. Jde o spolehlivá kola, která jsou určená pro každodenní použití ve městě i na venkově. Nízko položený rám umožní snadné nasedání i sesedání. Při jízdě výrazně pomáhá automaticky spínaný elektromotor. Bez sebemenší námahy tak vyjedete i do kopce. Ovládání je přitom stejně snadné, jako u běžného kola. Asistence se sepne jediným stiskem tlačítka a o vše ostatní se postará elektronika. Motor začne pomáhat až ve chvíli, kdy začnete šlapat do pedálů, jakmile přestanete, motor se vypne. Kola tedy bez problémů zvládnou řídit i senioři. Ideální jsou tak pro každodenní cestování do zaměstnání, na nákupy, návštěvy ale i pro vyjížďky po okolí. Vybavena jsou prostorným košem před řídítky a zadním nosičem. Pod nosičem je ukryt moderní li-ion akumulátor, se kterým kolo ujede na jedno nabití až 60 km. Samotná obsluha elektrokola je snadná. Vše se ovládá třemi tlačítky na levém řidítku. Zajímavou funkcí je také asistent chůze, kdy se kolo samo začne pohybovat přibližně rychlostí 6 km/h. Tuto funkci jistě využijete, například pokud kolo tlačíte do prudkého kopce.

Li-ion akumulátor má kapacitu 10,4 Ah při napětí 36 V. Z úplného vybití je akumulátor plně nabitý s dodávanou nabíječkou přibližně za 5 hodin. Výkon motoru je 250 W. Maximální rychlost kola s asistencí je 25 km/h, po dosažení této rychlosti se asistence automaticky odpojí a opět se aktivuje, jakmile rychlost poklesne pod 25 km/h. Kolo tak splňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích dané platnými právními předpisy pro ČR a většinu dalších států EU.

Kola jsou k dostání za 19 990 Kč na www.hecht.cz - externí odkaz  a v síti kamenných poboček Hecht.