Náměstek primátora Olomouce srazil ženu, ta zemřela

Jednapadesátiletou ženu, která zemřela po páteční dopravní nehodě v Olomouci, srazil autem náměstek olomouckého primátora Ivo Vlach (TOP 09). Tragických následků ve svém prohlášení lituje, obviněn zatím není. Záchranáři ženu po nehodě ve vážném stavu převezli do nemocnice. V sobotu však žena zraněním podlehla. V Olomouckém kraji to byla minulý týden už třetí smrtelná nehoda chodců.

"Byl jsem účastníkem této nehody, řídil jsem služební automobil. Je mi velice líto tragických následků této nehody. S ohledem na vyšetřování případu se v tuto chvíli nemohu více vyjadřovat k průběhu nehody," uvedl Vlach v prohlášení, které zaslal ČTK. První náměstek primátora má na starosti dopravu, ekonomiku a záležitosti kolem Dopravního podniku města Olomouce.

Auto ženu srazilo v Ladově ulici v Olomouci - Hejčíně. "Třiapadesátiletý muž s vozidlem Škoda Superb z Olomoucka nesledoval situaci v silničním provozu a přehlédl chodkyni, kterou následně srazil," uvedl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Policisté u řidiče vyloučili dechovou zkouškou alkohol, nehodu stále vyšetřují. Podle mluvčího olomoucké policie Petra Čunderleho řidič zatím obviněn nebyl. "Čeká se na výsledky soudní pitvy a na posudky z oblasti dopravy. Případ se vyšetřuje pro podezření z usmrcení z nedbalosti, za což hrozí až šest let vězení," řekl ČTK mluvčí.
 
Další dva chodci podlehli svým zraněním v pátek. Nedaleko Olomouce ve směru na Svatý Kopeček srazil řidič šestasedmdesátiletého muže, senior zemřel na místě. Muž byl prý oslněn sluncem a chodce jdoucího po pravé straně vozovky neviděl. Ve stejný den zemřela v nemocnici šestaosmdesátiletá žena, kterou ve čtvrtek srazilo na Prostějovsku nákladní auto.
 
zdroj: ČTK