Právě se nacházíte:

Naučte se Flamenco

Flamenco se v Olomouci objevilo se španělskou tanečnicí a lektorkou Elenou Moreno v roce 2002. Pod jejím vedením jsme začali pronikat do tajů flamencového tance. Energie, emoce a síla flamenca nás uchvátily. 

Tančit flamenco znamená vyprávět příběh a platí to samozřejmě i pro hudbu a zpěv. Původní seskupení Aires del Sur, ještě pod vedním Eleny Moreno, bohužel nemělo k dispozici živou hudbu, ale přesto úspěšně vystoupilo např. na Týdnech španělské kultury nebo charitativní akci Fotbal pro rozvoj. Poté, co se Elena Moreno v roce 2008 vrátila do Španělska, zůstala Aires del Sur svým způsobem opuštěná. Její členové ale o to víc napřeli svoji energii k získávání dalších flamencových zkušeností. Jako prakticky každý,kdo se u nás věnuje flamencu, absolvovali kurzy Jany Halukové "La Chiri", Virginie Delgado Olmedo nebo Matúše Kohútka "Matea el Galita" a Jany Drdácké. Ale protože flamenco nelze poznat bez toho,aby ho člověk studoval v jeho kolébce, Andalusii, jezdí pravidelně do Španělska. Dnes už skupina Aires del Sur pravidelně pořádá kurzy flamenca v Olomouci.

Chcete zkusit něco nového a láká vás flamenco? Ale vlastně moc nevíte, o co vlastně jde? Přijďte se podívat na naše hodiny pro začátečníky!
 
Co potřebujete na hodinu flamenca - cokoliv, v čem se budete cítit pohodlně a můžete se dobře pohybovat. Důležité jsou boty - ideální volba jsou samozřejmě originální flamencové boty, pokud do nich nechcete investovat hned ze začátku, pak uzavřené polobotky s širokým podpatkem, kulatou špičkou a nejlépe páskem přes nárt, tak aby bota dobře držela na noze. Totéž platí pro pánské boty - uzavřené, s podpatkem a dobře držící na noze.