Nedělní podvečer ve Šternberku nabídne dvě kapely

Pravidelné hudební podvečery ve Šternberku pokračují v neděli 18. srpna, kdy se na Hlavním náměstí od 18 hodin představí hned dvě kapely: RBS z Olomouce a šternberští Indeed Voices. 

Jako první zahrají RBS, kteří se řadí na pomezí rock´n´rollu, rocku, bluesu a moderního country. „Snažíme se o návrat ke kořenům původní americké hudby s autentickým zvukem,“ přibližuje kapela. RBS hrají skladby předních interpretů z padesátých a šedesátých let 20. století, jako je Carl Perkins, Elvis Presley, Johnny Cash, Jerry Lee Lewis či Eddie Cochrane, ale také rock šedesátých a sedmdesátých let.
 
Druhou vystupující skupinou budou Indeed Voices ze Šternberka. Kapela, která vznikla v dubnu 2012, hraje v klasickém složení kytara, baskytara, bicí a zpěv. V obsazení se ale nachází i jeden velmi atypický nástroj pro podobné skupiny, a to klarinet. Jejich hudební styl se řadí na pomezí rocku, metalu a SKA.
 
Samozřejmostí je občerstvení, tentokrát se chysá kýta a domácí hamburgery. Vstup na akci je zdarma.
 
Srpnový program završí 25. srpna populární olomoucká kapela Bujabéza, jež si získala příznivce svým osobitým folk-rockovým projevem a často bývá srovnávána se skupinou Čechomor.
 
V neděli 1. září od 16 hodin se pak posluchači můžou těšit na šternberské hudební legendy (Libor Vojkůvka, kapely Gama, Gen, Exces rock a další) ve dvoře bývalého augustiniánského kláštera, 7. září na Rybičky 48 v rámci Šternberských slavností na náměstí a 27. září na kapely Wohnout a Koblížc! – to vše zdarma.
 
Projekt s názvem Šternberské hudební léto 2013 pořádají Městská kulturní zařízení a Město Šternberk.