Nové mikrofony Trust pro hráče, youtubery i začínající hudebníky

Hned trojici nových mikrofonů řady GXT nejen pro hráče uvedl na náš trh Trust. Mikrofony jsou určeny zejména těm, kdo hledají kvalitní, ovšem cenově přijatelné řešení pro zachycení zvuku a streamování. Ze tří USB mikrofonů Trust GXT 244 Buzz, GXT 256 Exxo a GXT 258 Fyru si vybere jak uživatel, kterému stačí základní vybavení pro streamování zvuku, tak hvězdy YouTube nebo Twitche.

Trust GXT 256 Exxo

Vyšší komfort při záznamu zvuku nabídne Trust GXT 256 Exxo. Jde opět o kondenzátorový USB mikrofon s kardioidní směrovou charakteristikou, vzorkovací frekvencí 16 bit/48 kHz, maximální hladinou akustického tlaku 130 dB, frekvenčním rozsahem 30 Hz – 18000 Hz a citlivostí 130 dB. Pro lepší ovládání má přímo na těle tlačítko ztišení (Mute), ovládání ziskovosti (gain), ovládání hlasitosti a výstup pro příposlech (sluchátka) s nulovým zpožděním. To umožňuje v reálném čase poslouchat pořizovanou nahrávku nebo vlastní komentář při streamování se spoluhráči.

Pro streamery, kteří své hraní zachycují i na video, mikrofon nabízí pět barev podsvícení zvukové hlavy. GXT 256 Exxo je možné doplnit filtrem (součástí balení), který při nasazení na mikrofon výrazně potlačuje zkreslení nebo vady, ke kterým může docházet při artikulaci sykavek nebo ražených hlásek (p, b, t, d, ť, ď…).

Balení obsahuje 1,8m USB kabel a kovový stojánek s antivibračním uchycením pro potlačení mechanických vlivů okolí na mikrofon. Mikrofon je tak využitelný pro celou škálu aktivit od hraní po záznam hudby. Jeho parametry a možnosti vyniknou zejména při živém vysílání, kdy ho ocení zejména streameři a podcasteři.

Při ceně 3 299 Kč nabízí vynikající poměr výkon/cena.

Trust GXT 258 Fyru 4 v 1

Nekompromisním domácím řešením je mikrofon Trust GXT 258 Fyru. Tento kondenzátorový USB mikrofon totiž nabízí pro záznam zvuku hned 4 směrové charakteristiky – kardioidní, bidirekcionální (osmičkovou), kdy mikrofon zaznamenává zvuk pouze zepředu a zezadu, omnidirekcionální (kulová, všesměrová), kdy zvuk je přijímán stejně ze všech stran a stereo. K dispozici jsou tak čtyři způsoby optimalizované pro různé příležitosti.

Kardioidní nastavení je vhodné pro záznam bez hluku na pozadí, jako jsou podcasty, kdy na mikrofon hovoří pouze jedna osoba. Pro rozhovor je vhodné naopak nastavení bidirekcionální, které snímá zvuk zepředu a zezadu bez snímání ze stran. Klasické stereo je vhodné pro záznam hudby a větší skupiny lidí spolehlivě pojme všesměrové nastavení.

Mikrofon zapuštěný do kovového těla je vybaven interními POP filtry pro potlačení explozivních hlásek. GXT 258 Fyru nechybí ani ovládací prvky přímo na těle mikrofonu v podobě regulace ziskovosti (gain) a hlasitosti sluchátek pro příposlech, pro které je zde výstup s nulovou latencí. Mikrofon je dodáván s masivní kovovou trojnožkou a nabízí možnost nastavení barevného podsvícení. Svými parametry představuje víceúčelový mikrofon, který lze použít pro jakoukoliv situaci a druh záznamu.

Maloobchodní cena se pohybuje okolo 2 999 Kč.

Trust GXT 244 Buzz

Kondenzátorový USB mikrofon Trust GXT 244 Buzz je určen všem, kdo se streamováním začínají nebo jim postačuje kvalitní základní vybavení. Nicméně již tento mikrofon nabídne kardioidní (ledvinovou) směrovou charakteristiku, která potlačuje zachycení zvuku zpoza mikrofonu. Citlivost mikrofonu je 36 dB a bez zkreslení si poradí se zvukem v rozsahu 30 Hz – 18000 Hz. Bez výrazného zkreslení pojme hladinu akustického tlaku do 130 dB, což už je hlasitost na prahu bolesti. Se vzorkovací frekvencí 16 bit/48 kHz se Trust GXT 244 Buzz hodí ke hraní a streamování, ale i k tvorbě podcastů, vlogů nebo záznamu hudby. Je dodáván s 1,8m USB kabelem a aby zvuk zůstal čistý a jasný, je v balení kovový tripod, který potlačuje vibrace a chvění, které na mikrofon působí z okolí. Kromě toho univerzální 5/8“ závit dovoluje uchycení na běžně užívaná mikrofonní ramena.

Maloobchodní cena se pohybuje okolo 1 999 Kč.