Právě se nacházíte:

Oblečení pro slony

Máte-li doma na oblečení cokoliv, co je pěkné a tíží vaši skříň, přivezte vše do zoo. Oblečení můžete odevzdat do připraveného boxu na pokladně zoo. Výtěžek z prodeje věnuje Moment na projekt Save Elephants, na záchranu slonů afrických v jejich domovině.

„Pozoroval jsem stovky živých slonů, jindy se dostal na místo masakru s devadesáti mršinami, připletl se i k záchraně osiřelého slůněte, které přišlo o celou rodinu. Miliony lidí by jistě změnily stanovisko, kdyby tušily, co za obchodem se slonovinou stojí, a že kly pochází ze zabitých slonů, že neodpadají jako paroží. Poptávka žene cenu slonoviny na černém trhu závratně vysoko. Stávající tempo zabíjení může slony vyhubit v naprosté většině Afriky v horizontu deseti let,“ dodává Arthur F. Sniegon, zakladatel Save Elephants, z.s.

Jedna taška prodaných oděvů znamená krmení na den pro psí tým v Kongu, který je vycvičen na odhalování pytláků slonoviny. Slon africký obýval původně skoro celou Afriku. Jejich stavy snižují hlavně ilegální zabíjení a obchod se slonovinou, dále zábor půdy. Velikost volně žijící populace je odhadována na 600 000 jedinců. Každoročně je kvůli klům v Africe zabito 30 až 40 000 slonů.

Děkujeme za pomoc.

https://www.zoo-olomouc.cz