Obyvatelé Olomouckého kraje vyberou nejlepší kulturní počin

Z deseti nominovaných zajímavostí a kulturních akcí mohou letos při hlasování o výjimečném počinu v kultuře za rok 2014 vybírat obyvatelé Olomouckého kraje. Anketa skončí 27. března, sdělil dnes ČTK hejtmanův náměstek Radovan Rašťák (ČSSD). 

O hlasy veřejnosti se letos uchází například hudební film Litovelsko-Hanácké ráj, dlouhodobá národopisná expozice Od kolébky do hrobu v olomouckém vlastivědném muzeu, jízda králů v Doloplazech, Hanácký operní festival či webový portál Furtovnik.cz. 
    
"Krajská anketa o nejlepší kulturní počin je velice oblíbená. Každým rokem v ní obdržíme přes 2000 hlasů. Pro samotné finalisty je soutěž formou propagace v místních médiích. Organizátoři akcí i kulturní počiny se tak dostanou do širšího povědomí veřejnosti," podotkl Rašťák. 
    
Lidé mohou do 27. března hlasovat na hlavní stránce krajského webu www.kr-olomoucky.cz . Loni nejvíce hlasů od veřejnosti dostala exteriérová výstava Kov ve městě v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. 
    
Výsledky hlasování veřejnosti i ostatních kategorií letošních cen za kulturní počiny v Olomouckém kraji budou vyhlášeny 9. dubna v Národním domě v Prostějově. 
 
zdroj: ČTK