Oprava plynovodu uzavře jednu z páteřních silnic v Přerově

Obyvatele i návštěvníky Přerova čeká od příštího týdne dopravní omezení týkající se jedné z páteřních komunikací ve městě. V Palackého ulici procházející centrem je plánována rekonstrukce plynovodu. S určitým omezením musejí lidé počítat už od pondělka, práce budou trvat až do konce dubna, řekl ČTK mluvčí přerovské radnice Bohuslav Přidal. 

Celá akce je rozvržena do čtyř etap, každá z nich přináší určitá omezení pro řidiče i obyvatele okolních domů. "Každopádně jsme se snažili, aby celá akce probíhala co nejšetrněji, přinesla co nejméně problémů a neudělala z Přerova dopravní špunt. Řidiči ale musejí počítat s objízdnou trasou," uvedl náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS). 

První etapa, která začne v pondělí a potrvá do 15. března, bude mít přímý vliv hlavně na řidiče, kteří z Palackého ulice odbočují k panelovým domům za samoobsluhou. Tam bude jeden z vjezdů omezen. "Nejvíce ovšem lidé pocítí druhou etapu, která od 18. do 30. března uzavře část komunikace před samoobsluhou. Aby nedošlo k úplnému kolapsu dopravy, museli jsme přistoupit k tomu, že celá doprava povede přes parkoviště za samoobsluhou," upřesnil náměstek primátora Michal Zácha (ODS). 
    
Kvůli šíři vozovky musejí lidé počítat v tuto dobu se zákazem parkování. Místo budou monitorovat také strážníci. Pokud by totiž lidé zákaz nerespektovali a autobus by na úzké silnici uvízl, dopravu v Přerově by během několika minut zablokovala zácpa. 
    
Další etapy by měly řidiče i obyvatele omezit jen minimálně, doprava se však zřejmě zpomalí. Kvůli chystané rekonstrukci a dopravním omezením připravili zástupci magistrátu pro obyvatele také informační kampaň. Plánek s informacemi dostanou lidé do schránek. 
    
Pro Přerov znamená každá rekonstrukce páteřních silnic výrazný problém. Dopravní kolaps lidé zažili ve městě například loni při opravě Husovy ulice. 
 
zdroj: ČTK