Ozbrojení lupiči z vozu převážejícího peníze ukradli 30 mil. Kč

Ozbrojení lupiči dnes dopoledne v Přemyslovicích na Prostějovsku přepadli vůz převážející peníze a podle informací Hitrádia Orion z něj ukradli asi 30 milionů korun. Lupiči byli prý vyzbrojení brokovnicemi a samopalem. Podle policejní mluvčí Marie Štrbákové nebyl při přepadení nikdo zraněn, přesnou částku policie neupřesnila, jde však prý o desítky milionů korun. K výši škody se nechtěli vyjádřit ani zástupci přepadené bezpečnostní agentury. 

Přepadení se odehrálo na cestě z Přemyslovic ve směru na Konice. "Šlo o tři maskované ozbrojené pachatele, ukradli několik desítek milionů korun. Při přepadení nebyl nikdo zraněn, na dodávce bylo rozbito boční sklo. Při přepadení také padly výstřely, typ zbraně nebyl upřesněn," řekla na místě ČTK krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. 

Podle místních svědků pachatelé ujeli v terénním autě, policisté však tuto informaci nepotvrdili. Do pátrání byl nasazen také vrtulník, na místo také dorazili psovodi. Podle obyvatel Přemyslovic se přepadení odehrálo za obcí u lesa. "Pravděpodobně tam na ně čekali, vůz prý začal couvat do vesnice a oni údajně stříleli i směrem mezi obytné domy," řekla dnes ČTK pracovnice obecního úřadu v Přemyslovicích. 
    
Její informace potvrdil i muž, který prý přepadení sledoval na vlastní oči. Bydlí nedaleko místa. "Stalo se to v kopečku těsně za vesnicí, v místě, které se kříží s polní cestou. Pachatelé začali po autě střílet z brokovnice a samopalu. Auto začalo pomalu sjíždět, couvat zpět do vesnice," řekl dnes ČTK svědek. Jeden z pachatelů prý posádce dokonce pohrozil granátem. Přepadení podle něj trvalo několik minut, vůz byl údajně zasažen střelami i zezadu. Pachatelé prý poté ujeli v autě SUV. Střelbu slyšeli i další obyvatelé. "Bylo kolem čtvrt na devět, najednou jsem uslyšela střelbu a křik," řekla na místě novinářům starší obyvatelka Přemyslovic. 
    
Pachatelé přepadli bezpečnostní agenturu Loomis, která se zabývá především přepravou a zpracováním hotovosti v České republice, obsluhou bankomatů a chráněnými přepravami cenin v Evropě. "Vzhledem k vyšetřování nebude naše společnost k této události poskytovat žádné informace. Posádka je v pořádku, nebyla zraněna," řekla dnes ČTK mluvčí agentury Lenka Lexová. Výši odcizené částky neupřesnila s tím, že to nedokážou sdělit. 
    
Silnice v celém regionu nyní střeží policejní hlídky. Na místě jsou stále policisté, místo přepadení zkoumají také technici. Kvůli vyšetřování policisté až do odpoledních hodin uzavřeli v délce 1,8 kilometru silnici 366 u Přemyslovic, kde se přepadení odehrálo. "Policejní hlídky v různých směrech provádějí kontroly každého vozidla. Jsou i na hranicích, opatření jsou v celém rozsahu, musíme podstoupit veškeré kroky," řekl dnes ČTK jeden z policistů. 
    
Podle očitých svědků na místě kontrolují auta policisté se samopaly v rukou. Na první hlídku mohou řidiči narazit zhruba v deset kilometrů vzdálených Drahanovicích, policisté přitom kontrolují vozy ve směru na Olomouc. 
    
Podobný případ minulý týden zaměstnal i policisty na Bruntálsku. Neznámí pachatelé tam přepadli auto firmy specializující se na převážení peněz, v tomto případě ale škoda činí jen zhruba 50.000 korun. 
 
zdroj: ČTK