Pejsci budou mít svojí vstupenku

Od 1. dubna 2016 zavádí Zoo Olomouc vstupenky pro psy. Pouze několik zoologických zahrad v republice umožňuje vstup psů do svého areálu a my jsme jednou ze tří, kde doposud majitelé za své miláčky ani neplatili. Pro jejich přítomnost v zoo platí pravidla, která je třeba pro zajištění bezpečnosti dodržovat – pejsci musí být na vodítku a mít náhubek. Pohybovat se mohou po celém areálu kromě pavilonů a průchozích výběhů.  

Většina návštěvníků tyto podmínky dodržuje a užívá si se svými čtyřnohými miláčky příjemně strávený čas v zoo. Jak už to však v životě chodí, najdou se lidé, kteří na pravidla nehledí a svou neukázněností způsobují problémy ostatním. No, a když nemusí jeden, je těžší vysvětlit dalším, kteří mají tendenci je následovat, že pravidla existují a jejich dodržování je potřebné. Tak se stalo, že se nám naše vstřícnost vůči zvířecím členům rodin začala vracet v podobě stížností od rodin s dětmi. A s přibývajícím počtem psů přibývalo i stížností a tím se zvyšovala náročnost zajištění pořádku ve všech ohledech. Bylo třeba více dohlížet, kontrolovat, vysvětlovat, což vyžaduje více lidí a to zase více financí. Rok se sešel s rokem, stížnost se stížností a situace si vyžádala zásadnější řešení. Dostali jsme se před rozhodnutí, jestli pejsky v zoo zakázat nebo dát páníčkům ještě šanci a pouze zkusit regulovat, kdo se psem vstupuje. Psi mají do Zoo Olomouc povolený vstup už od přelomu tisíciletí a zatím bychom to tak chtěli i ponechat. Nezbývá tedy, než přidělit i těmto čtyřnohým návštěvníkům řádnou vstupenku. Výhodou bude i následná evidence jejich počtu. Věříme, že tento krok splní svůj účel, vše se v dobré obrátí a svou roli převezme i ohleduplnost všech vůči sobě navzájem.

Vstup se psem je zakázán v Zoo Liberec, Zoo Plzeň, Zoo Děčín, Zoo Ohrada, Zoo Jihlava, Zoo Ostrava, Zoo Zlín, Zoo Hodonín, Zoo Chleby.
Zdarma budou mít nadále psi vstup jen v Zoo Chomutov a Zoo Vyškov.
Vstupné mají nejlepší přátelé člověka v Zoo Praha 100 Kč, v Zoo Dvůr Králové 100 Kč, v Zoo Ústí nad Labem 60 Kč a v Zoo Brno 30 Kč.
Z výše uvedeného vyplývá, že 50 Kč v Zoo Olomouc bude druhou nejlevnější psí vstupenkou v ČR.

http://www.zoo-olomouc.cz/