Podnikatelem roku v Olomouckém kraji je šéf Česko-slezské výrobní

Podnikatelem roku 2012 v Olomouckém kraji je ředitel společnosti Česko-slezská výrobní Josef Žáček, který dnes večer ocenění převzal v Olomouci. Společnost Česko-slezská výrobní se ve Zlatých Horách na Jesenicku specializuje na produkci obytných a sanitárních kontejnerů. V Olomouckém kraji byl regionální vítěz soutěže Podnikatel roku vyhlášen již posedmé. 

Žáček firmu Česko-slezská výrobní založil se společníky v roce 1993, kdy ve Zlatých Horách zahájil výrobu kontejnerů na komunální odpad. Společnosti se dařilo a o dva roky později odkoupila zadluženou strojírenskou výrobu Geologického průzkumu, ve které Žáček do roku 1989 pracoval. 

Později Česko-slezská výrobní zahájila spolupráci s rakouskou firmou Containex a v hospodářském roce 2011 zaměstnávala v průměru už 277 lidí. Tržby Česko-slezské výrobní v účetním roce 2011 podle údajů z výroční zprávy vzrostly meziročně o třetinu na 587 milionů korun a společnost vykázala hrubý zisk 27 milionů korun. Firma vyrobila zhruba 8000 obytných kontejnerů, z nichž drtivou většinu exportovala. 
    
O vítězství Josefa Žáčka rozhodla nezávislá porota, které předsedal Jannis Samaras ze společnosti Kofola. Samaras zvítězil v předchozím ročníku soutěže Podnikatel roku 2011. Jméno držitele letošního titulu Podnikatel roku 2012 ČR bude, spolu s vítězi v dalších kategoriích, vyhlášeno 13. února v Praze. Vítěz se zúčastní celosvětového finále, které bude v červnu v Monte Carlu.
 
zdroj: ČTK