Pokud na dovolenou cestujete letecky, nezapomeňte na správný zámek

Blíží se léto, a pokud letos po dlouhé době vyrážíte na zahraniční dovolenou, hromadě zavazadel se pravděpodobně nevyhnete. Kufry a cestovní tašky vám pomůže zabezpečit speciální TSA zámek.

Jestliže nechcete, aby se vaše zavazadla při bezpečnostní kontrole poškodila, neobejdete se bez TSA zámku. Funguje jednoduše – vy s ním bezpečně uzamknete svá zavazadla, ale zároveň umožníte jejich kontrolu, aniž by došlo k poškození zámku. „TSA zámek poznáme podle typického červeného diamantu ve znaku, který dokládá certifikaci úřadem pro bezpečnost v dopravě. Můžeme si na něm zvolit libovolnou bezpečnostní kombinaci čísel, letecký personál si ho otevře vlastním speciálním klíčem,“ upřesňuje Petr Neuvirt, obchodní ředitel společnosti Tokoz.

Lehký visací zámek má tělo ze zinkového odlitku, takže je zároveň velmi odolný. Vyplatí se s ním vybavit všechna zavazadla, která předáváte k odbavení – nemusíte se pak bát poškození zámku a ztráty věcí. TSA zámky jsou běžně používané na více než 600 letištích ve 25 zemích světa. Pokud letíte do exotičtější či méně obvyklé destinace, ověřte si předem na internetu, zda vaše letiště TSA zámky akceptuje.