Policisté dopadli muže, který v Olomouci znásilnil mladíka

Policisté dopadli pětatřicetiletého muže, který minulý týden v Olomouci znásilnil devatenáctiletého mladíka. Kriminalisté pachatele obvinili ze znásilnění, za což mu hrozí desetileté vězení. Soudce ho dnes poslal do vazby, řekl novinářům vrchní komisař z olomouckého ředitelství policie Jiří Kubák.

Muž mladíka podle policie znásilnil minulý týden v noci z pátku na sobotu. Mladík se v noci vracel z práce domů a násilník si ho na vyhlédl na ulici. "Sledoval ho od Žižkova náměstí až po železniční polikliniku," uvedl Kubák. V odlehlém koutě pak muž subtilního mladíka povalil do křoví a znásilnil. "Napadený neutrpěl žádné zranění," podotkl Kubák.
 
Pachatele se policistům podařilo vypátrat díky zveřejnění záznamu bezpečnostních kamer, na kterém jej poznali tři lidé. "Je to známý násilník," podotkl Kubák. Zadržený muž byl v minulosti odsouzen za přepadení olomoucké zastavárny na 12 let vězení. "Zranil a svázal tehdy obsluhu zastavárny, která na následky zranění a zadušení zemřela," řekl Kubák. Loni na jaře byl muž po deseti letech podmíněně propuštěn na svobodu.
 
zdroj: ČTK