Policisté zadrželi muže, ten chvíli poté zemřel

Před očima policistů zemřel na Šumpersku devětadvacetiletý muž, kterého jen chvíli před tím zadrželi v souvislosti s předchozím napadením. Muži, který při zadržení stačil jednoho z policistů pokousat, nepomohla ani rychlá pomoc mužů zákona i záchranářů. Podle soudní pitvy zemřel na selhání srdce v souvislosti s užitím drog. Případ má dohru ještě pro zraněného policistu. Dosud totiž neví, zda útočník netrpěl infekčním onemocněním. Podobný případ řešili policisté nedávno na Přerovsku, i tam zemřel po konfliktu mladík.

Šumperský případ se stal v neděli večer, policie o něm informovala dnes. Devětadvacetiletý muž podle policistů v bytě v Loučné nad Desnou napadl o rok mladšího muže. "Celý incident slyšeli sousedé, kteří přispěchali osmadvacetiletému muži na pomoc a na společné chodbě domu agresora povalili na zem a přidrželi do příjezdu hlídky policie. Přivolání policisté si muže převzali, ale ten se choval velice agresivně a jednoho z policistů pokousal, proto mu policisté nasadili pouta," řekl dnes ČTK mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Podle policistů muž po celou dobu incidentu i po zákroku komunikoval, ale po chvíli ztratil vědomí. "Policisté okamžitě začali muže resuscitovat až do příjezdu záchranné služby. Přes okamžitou pomoc policistů i záchranářů muž zemřel," doplnil mluvčí.
 
Kvůli vyšetřování případu byla nařízena soudní pitva, která vyloučila cizí zavinění kvůli předchozímu fyzickému střetu. Potvrdila naopak, že muž zemřel na selhání srdce v souvislosti s užitím pschotropních látek. Případ i nadále policie vyšetřuje. Zraněný policista byl ošetřen, v pracovní neschopnosti neskončil a nyní čeká na výsledky zdravotního stavu útočníka.
 
Podobný případ se stal o dva dny dříve na Přerovsku. Podle iDnes.cz v Radvanicích pomáhal místní muž sousedům zklidnit syna, který se doma v opilosti choval agresivně. Pětadvacetiletého mladíka se snažil udržet v klidu, dokud nepřijedou policisté. Držel jej prý přitom zezadu pod krkem. Při potyčce mu ale pravděpodobně nešťastnou náhodou zlomil jazylku a mladík se udusil. "Mohu potvrdit, že jsme 13. července před půlnocí řešili případ, kdy došlo k úmrtí muže," uvedl krajský policejní mluvčí Bednařík. Bližší informace však s ohledem na vyšetřování okolnosti úmrtí zatím nechtějí policisté sdělit.
 
zdroj: ČTK