Požár u Přemyslovic hasiči zlikvidovali

Hasiči včera ráno zlikvidovali požár lesa u Přemyslovic na Prostějovsku. Zasahovali tam od nedělního večera do pondělního rána, po několikahodinové pauze se ale museli na místo vrátit, neboť na řadě míst začalo hořet znovu. Oheň zasáhl území o rozloze asi deseti hektarů, škoda byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun, příčina zatím není známá. Včera v 05:30 hasiči místo překontrolovali termokamerou, jejich přítomnost už není nutná, řekl ČTK krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

"Do rána bylo na místě pět jednotek, které občas musely něco dohasit a hlídaly to tam," uvedl mluvčí. Místo však podle Hošáka musí 16 hodin hlídat majitel, aby případně přivolal hasiče zpět.

Hasiči v noci na včerejšek zasahovali také u dvou požárů stohu na Přerovsku. Ve Šternberku na Olomoucku zase hořel venkovní sklad materiálu pro vodoinstalatéry, škoda dosáhla půl milionu korun, příčinu zatím hasiči neznají.
 
V souvislosti s oslavou čarodějnic a pálením ohňů hasiči na území kraje nemuseli zasahovat, klidnou noc měli i jejich kolegové v sousedním Zlínském kraji.
 
V pondělí odpoledne likvidovali hasiči menší oheň v lese u obce Buk na Přerovsku a obce Lužná na Šumpersku. Oheň také v pondělí odpoledne zničil střechu rodinného domu v Hrochově na Prostějovsku. Nikdo nebyl zraněn, příčinu hasiči zjišťují, škodu odhadli na 400.000 korun.
 
zdroj: ČTK