Přerovští policisté odhalili tři pěstírny konopí

Přerovští policisté dopadli dvojici mužů podezřelou z rozsáhlého pěstování konopí. Pěstírny odkryli ve dvou domech v Přerově a další byla důmyslně ukryta v pronajatém domě ve Šternberku na Olomoucku. Policisté při zátahu zajistili téměř 1000 rostlin konopí. Dva muži ve věku 24 a 30 let skončili ve vazbě, dvaadvacetiletá žena je vyšetřována na svobodě. ČTK to dnes řekla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.      

"Čtyřiadvacetiletý muž ve dvou pronajatých domech v Přerově, v době od května loňského roku do 8. ledna letošního roku vypěstoval 312 rostlin konopí, o velikosti od deseti centimetrů do půl metru. V jednom z domů pak ve stejnou dobu usušil nezjištěné množství vypěstovaných rostlin a získal zhruba kilogram sušiny," uvedla policejní mluvčí. 

Se svým společníkem pak v pronajatém domě ve Šternberku na Olomoucku od loňského října vypěstovali 641 rostlin konopí a dalších 524 rostlin už dříve sklidili, usušili a dále distribuovali. 
    
Policisté muže dopadli 8. ledna. Při domovních prohlídkách byly všechny rostliny a zařízení pěstíren zajištěny. Mužům hrozí až deset let vězení. Obviněni byli ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, spáchaného formou spolupachatelství. 
 
zdroj: ČTK