Při nehodě v Prostějově se těžce zranil policista

Policejní auto havarovalo ve středu vpodvečer v Prostějově při pronásledování motorkáře. Při nehodě se těžce zranil policista, další dva lidé jsou lehce zraněni. Policejní vůz se zapnutým majákem při pronásledování narazil do druhého auta. Při kolizi byla poškozena další dvě vozidla. ČTK to dnes řekla prostějovská policejní mluvčí Eva Čeplová.

Policisté ve služebním vozidle Škoda Octavia s radarem jeli za motorkářem se zapnutým výstražným a zvukovým zařízením ulicí Vrahovická směrem od centra města. Měli podezření, že řidič spáchal přestupek. "Při pronásledování motocyklu jeli v levém jízdním pruhu, kdy předjížděli kolonu aut jedoucích v pravém pruhu. Před křižovatkou s ulicí Zátiší náhle z kolony pomalu jedoucích vozidel vyjel Renault Megane Scenic, jehož řidička odbočovala vlevo do ulice Zátiší," uvedla mluvčí.

Policejní vůz narazil do odbočujícího auta, které po střetu vrazilo do sloupu pouličního osvětlení a poškodilo zaparkovaný vůz Škoda Octavia. "Služební vozidlo bylo nárazem odhozeno do travnaté předzahrádky před rodinným domem, kde čelně narazilo do stromu," uvedla policejní mluvčí. Náraz byl tak silný, že odtržené části ze služebního vozidla poškodily ještě další zaparkované vozidlo Ford Focus.

Těžce zraněného policistu musel do nemocnice transportovat vrtulník. "Utrpěl vážné poranění hlavy a poranění hrudníku. Leží na anesteziologicko-resuscitační klinice a jeho stav je velmi vážný," řekl ČTK mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Egon Havrlant. Podle náměstka ředitele krajské záchranné služby Jana Weinberga utrpěl policista, který seděl za volantem, a řidička havarovaného auta pohmožděniny. Byli převezeni do prostějovské fakultní nemocnice.

Motorkáře se policii dostihnout nepodařilo a pátrá po něm. Škodu vyčíslili policisté téměř na milion korun. Kdo nehodu zavinil, musejí podle Čeplové objasnit znalci. Případem se zabývá služba kriminální policie a vyšetřování v Prostějově.

zdroj: ČTK