PŘIPOMEŇME SI MEZINÁRODNÍ DEN KÁVY

Měli jste už možnost si vyzkoušet rozdíl mezi kávou, kterou vám připraví v běžné kavárně a tou, kterou se vším svým uměním nabízí zkušený mistr barista? Jestliže nepatříte ke svátečním konzumentům kávy, ale její šálek patří k nezbytné součásti každého dne, určitě to poznáte. Ovšem na Mezinárodní den kávy, který se všude po světě slaví 1. října, bychom si měli dopřát opravdu tu dobrou.  

Ani nemusíme vyhledávat podnik, ve kterém kávu připravuje mistr barista – s dobrým kávovarem a z dobré suroviny si ji můžeme připravit i sami na kvalitních přístrojích značky Catler. K jejich koupi je nyní vynikající příležitost, protože modely z řady Catler ES se během září objevily na trhu s velmi atraktivními slevami u prodejců Mall, Alza, Datart a Planeo, např. prémiový produkt ES 9010 je možné koupit s 31% slevou za 23 990,- Pojďme si výhody jednotlivých modelů přiblížit.

Systém předspaření kávy

Dokonalou chuť kávy v každém šálku můžeme dosáhnout díky originálnímu systému nízkotlakého předspaření a konstantní teploty vody během extrakce například s kávovarem Catler ES 8011 SE.

Co takové předvaření pro kvalitu připravované kávy znamená? Během něho se totiž na kávu dostává voda pod tlakem přibližně 2 až 4 bary a díky tomu káva nabobtná. To také znamená, že se z ní lépe uvolňuje aroma a plná chuť. Pak teprve se na ni dostává horká voda při plném tlaku, takže extrakce nápoje je naprosto skutečně rovnoměrná. Konstantní teplotu vody během tohoto procesu zajišťuje PID systém, jenž zvýší teplotu vody nejefektivnějším způsobem, aniž by překročil přednastavenou hodnotu ideální pro přípravu espressa. Voda pro extrakci tak bude mít vždy nastavenou teplotu, i když jste před tím např. napěňovali mléko nebo jen napouštěli horkou vodu.

Přibalený průvodce pomůže s přípravou kávy i méně zkušeným, předností je i snadná obsluha – praktická pomůcka pro zarovnávání kávy v sítku nebo funkce suché kávy pro snadné vyjmutí kávové sedliny z filtru s minimálním obsahem vody. O vyčištění si přístroj „řekne“ světelným indikátorem.

Doporučená cena: 15 790 Kč

S plochou na nahřívání šálků

Neméně dobrou kávu nám pomůže připravit také pákový kávovar Catler ES 4050, ať už to bude espresso, latté či cappuccino. Také tento model disponuje systémem nízkotlakého předspaření, tepelný systém Thermocoil zase drží optimální a stabilní teplotu vody, procházející prohřívaným kovovým potrubím. Kávovar je také vybaven funkcí automatického vypouštění horké vody, při němž je zbytková voda po pěnění mléka nebo výdeji horké vody automaticky uvolněna do odkapávací misky. Na profesionální úroveň dostává tento kávovar plocha na nahřívání šálků a v příslušenství nerezová konvička na napěnění mléka, integrovaný tamper nebo i nástroj na zarovnávání kávy Razor. 

Doporučená cena: 11 190,- Kč

Kávovar s integrovaným mlýnkem

Zabudovaný kónický mlýnek na kávu s nerezovými kameny je velkou předností kávovaru Catler ES 8013. Mlýnek umožňuje nadávkovat potřebné množství čerstvě umleté kávy přímo do držáku, přičemž hrubost mletí zrn můžete regulovat až v 18 různých stupních. I zde se setkáváme se systémem nízkotlakého předvaření a PID systémem pro dokonalou extrakci chuti i vůně kávy, k čemuž pochopitelně patří i ideální a rovnoměrná teplota používané vody.

Ikonický kávovar Catler ES 8013 je nyní k dispozici i ve třech barvách, aby tak lépe odpovídal představám zákazníků o barevném vyladění interiéru. Ke stříbrné klasice přibyla černá a motivující červená, takže přístroj se určitě sám připomene, když nebudete vědět, že máte právě chuť na kávu.

Doporučená cena: 19 990 Kč.

Špička ve své kategorii

Snadnou a rychlou přípravu vícero druhů kávy ve špičkové kvalitě umožní pákový kávovar Catler ES 9010 Espresso Dual Boiler™, prémiový model, který přináší vlastnosti profesionálních kávovarů do domácnosti. Speciálně navržené funkce z něj dělají prémiový model, s nímž se káva stává opravdovým gurmánským zážitkem. Kávovar disponuje trojitým vyhřívacím systémem – dvěma nerezovými ohřívači vody a aktivně prohřívanou spařovací hlavou. Důvodem k tomuto ztrojení je možnost současně pěnit mléko a extrahovat kávu. Zároveň má model dvě samostatná čerpadla pro přípravu kávy a generování páry. Teplota extrakce kávy je samostatně programovatelná podobně jako teplota páry, doba či objem extrakce. Na LCD displeji se zobrazují tři údaje: teplota extrakce, doba extrakce a čas, přičemž nastavení doby a výkonu je individuální. Pákový kávovar má bohaté příslušenství, k němuž patří 58 mm nerezový držák filtru, 58 mm tamper, nerezová nádobka pro napěnění mléka, pomůcka pro dávkování kávy Razor či filtry s jednoduchým nebo dvojitým dnem pro 1 nebo 2 šálky. Vše má své místo v integrované zásuvce.

A teď pozor!

Prémiový produkt ES 9010 je možné zakoupit s 31% za pouhých 23 990 Kč.