Řidič autobusu nadýchal 1,69 promile

Skoro 1,7 promile alkoholu nadýchal řidič autobusu, kterého policisté kontrolovali v Šumperku. Řidiče policisté nezastavili náhodou - na jeho podivné chování je upozornil jeden z cestujících. Muž požití alkoholu před jízdou popíral a odmítl se podrobit lékařskému vyšetření. Policisté jej nakonec umístili do cely, řekl dnes ČTK šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Sedmačtyřicetiletý řidič ze Šumperska jel v sobotu večer s autobusem převážejícím kola na trase Skřítek - Šumperk. "Jednání řidiče se nepozdávalo cestujícímu, který se svou rodinnou vystoupil v Sobotíně a vše ohlásil na policii, kdy uvedl, že v autobuse se mělo přibližně nacházet kolem 14 cestujících," uvedl policejní mluvčí.

Řidiče autobusu policisté kontrolovali v Dolnostudénské ulici v Šumperku, kdy byl vůz už bez cestujících. "Dechová zkouška byla pozitivní s výsledkem měření 1,69 promile alkoholu v dechu. Řidič odmítl lékařské vyšetření s odběrem krve, dále odmítl podepsat zápis o dechové zkoušce a popíral jakékoli požití alkoholu před jízdou," dodal policejní mluvčí.
 
Muž je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, za to mu hrozí až tři roky vězení.
 
zdroj: ČTK