Řidič Peugeotu předjížděl, střetl se s Fabií a nehodu nepřežil

Na silnici mezi Olomoucí a Chomoutovem se dnes dopoledne střetla dvě osobní auta. Při nehodě zemřel třicetiletý řidič, pravděpodobně šlo o viníka nehody. Okolnosti havárie policisté stále vyšetřují. ČTK to řekla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.  

Nehoda se stala v 09:20. "Třicetiletý řidič vozidla značky Peugeot 406 předjížděl v nepřehledném úseku levotočivé zatáčky vozidlo, kdy při tomto manévru najel do protisměru, kde se srazil s protijedoucím vozidlem značky Škoda Fabia s přívěsným vozíkem. Při střetu vozidel utrpěl zranění neslučitelná se životem. Sedmapadesátiletý řidič protijedoucího vozidla byl odvezen s těžkým zraněním do nemocnice v Olomouci," uvedla mluvčí. Jeho šestatřicetiletý spolujezdec vyvázl z nehody s lehkým zraněním.

Poslední smrtelná nehoda se v Olomouckém kraji stala v neděli. Osmnáctiletá řidička u Hranic na Přerovsku přehlédla na křižovatce motocyklistu. Muž na místě zemřel, spolujezdkyně utrpěla těžká zranění. Za první čtvrtletí zemřelo podle policejních statistik na silnicích regionu šest lidí, o 12 méně než za stejné období loni. Policisté zaregistrovali 993 nehod, o sedm desítek více než loni.
 
zdroj: ČTK