Řidič vjel pod vlak, ten po střetu vykolejil

Řidič osobního auta Porsche dnes časně ráno vjel v Olomouci na železniční trati pod osobní vlak. Při střetu nebyl nikdo zraněn, po nárazu ale vlak vykolejil jednou nápravou. Železniční doprava byla v místě nehody skoro pět hodin zastavena. Řidič nadýchal 1,7 promile alkoholu. Případ nadále vyšetřují policisté.

Nehoda se stala po 05:00 na ulici Palackého a Litovelské. "Jednačtyřicetiletý muž s vozidlem Porsche Cayenne nerespektoval výstražné světelné zařízení, vjel na železniční přejezd před projíždějící vlak. Při nehodě došlo k vykolejení vlaku," řekl dnes ČTK mluvčí policie Josef Bednařík.

Podle mluvčího drah Petra Šťáhlavského byl provoz na trati obnoven po 10:00. "Nehoda se stala na trati z Olomouce na Senici na Hané. Mezi Olomoucí a Příkazy byla zavedena náhradní autobusová doprava, provoz je nyní již obnoven. Vlak dostali zpátky na koleje drážní hasiči," řekl dnes ČTK mluvčí drah. Podle zástupců Drážní inspekce se nehoda stala na železničním přejezdu, který byl zabezpečen světelnou výstražnou signalizací. V době nehody byla v činnosti.
 
Celková škoda na vlaku činí podle Šťáhlavského 100.000 korun, škodu na autě odhadli policisté na 400.000 korun. Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
 
zdroj: ČTK