Řidička havarovala kvůli fobii z pavouků

Kvůli fobii z pavouků havarovala na Prostějovsku dvacetiletá řidička. Pavouk se jí zjevil před očima ve chvíli, kdy u Nezamyslic projížděla zatáčkou. Žena zpanikařila a srazila se s protijedoucím autem. Vozidlo bylo při nehodě skoro zdemolováno. Obě řidičky utrpěly zranění. ČTK to dnes řekla prostějovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Nehoda se stala v sobotu mezi obcemi Nezamyslice a Mořice. "Po projetí zatáčky uviděla ve své blízkosti pavouka, ze kterých má fobii, a zpanikařila. Přestala se věnovat řízení a s renaultem částečně najela do protisměru, kde v té době jelo vozidlo Škoda Felicia a došlo ke střetu," uvedla policejní mluvčí. Řidičky utrpěly lehká zranění, škoda na vozidlech byla vyčíslena na 60.000 korun.

Podobná kuriózní nehoda se stala v červenci na Přerovsku. Sedmatřicetiletá řidička tam se svým vozem havarovala poté, co na ni v autě skočil ze zadní sedačky její německý ovčák. Žena s vozem vyletěla ze silnice a přetočila se přes střechu. Při nehodě utrpěla společně se svou tříletou dcerou zranění a obě skončily v nemocnici.
 
zdroj: ČTK