Šedesátiletý myslivec zemřel při lovu bažantů

Šedesátiletý myslivec dnes ráno zemřel na střelné poranění při lovu bažantů na Olomoucku. Byl zasažen do hrudníku. Okolnostmi tohoto případu se zabývá nyní policie. ČTK to dnes řekla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková. Zhruba ve stejných místech okresu zemřel myslivec také na konci září při lovu daňků.

"Dva myslivci se dnes po řádném zakoupení povolenky k odstřelu bažantů vydali na lov. Krátce před 08:00 při lovu v prostoru bažantnice mezi Benkovem a Královou u Uničova došlo z dosud nezjištěné příčiny k postřelení jednoho z myslivců. Muž na místě zranění podlehl," uvedla policejní mluvčí.

Muže se ještě snažili zachránit přivolaní záchranáři. Na místo dorazili i s vrtulníkem. "Měl střelné poranění hrudníku, posádka se ho snažila ještě resuscitovat, ale bezvýsledně. Zranění bylo takové charakteru, že neměl šanci," řekl dnes ČTK náměstek ředitele krajské záchranné služby Jan Weinberg.

Na střelné poranění zemřel v katastru obce Medlov v části Králová na konci září také dvaadvacetiletý myslivec, který se vydal na lov daňků. Muže s devastujícím poraněním hlavy objevili vedle postřeleného daňka jeho dva kolegové. Podle policistů šlo v tomto případě zřejmě o nešťastnou událost a muž se při lovu postřelil sám. Případ však dosud není uzavřen, stále se čeká na poslední znalecké posudky.

zdroj: ČTK