Senioři v Olomouckém kraji se mohou těšit na slevové kartičky

26. 07 2012 | Olomoucký kraj dnes oficiálně spustil projekt slevových karet pro seniory, díky nimž budou moci lidé starší 55 let využívat slevy od pěti do 50 procent v oblasti lázeňství, wellness, cestování, vzdělávání, ale i v lékárnách či při spotřebních nákupech. O senior pas projevilo zájem již 987 lidí, do projektu se zapojilo 241 poskytovatelů v regionu. Olomoucký kraj vycházel ze zkušeností Jihomoravského kraje, kde projekt funguje, řekl dnes novinářům hejtmanův náměstek Pavel Horák (KDU-ČSL).

"Senioři získají kartičky velikosti běžné platební karty zdarma poštou. Na rozjezd projektu přispěje hejtmanství v prvních dvou letech částkou zhruba 190.000 korun. Peníze půjdou na výrobu a distribuci karet," řekl Horák.

Zhruba dvojnásobnou sumu věnuje na rozjezd projektu koordinátor projektu, společnost Sun Drive z Brna. "Poskytovatelé v regionu mají o projekt zájem, neboť senioři jsou pro ně zajímavou kupní silou. Poskytovatelé nabídnou slevy a my je za to propagujeme v síti senior pasů. Lidé mohou slevy využívat nejen v Olomouckém kraji, ale celkem u 1693 poskytovatelů v Česku. Ti jsou označeni logem," uvedl Jiří Carda ze společnosti Sun Drive. Podle něj starší senioři v Jihomoravském kraji senior pasy nejvíce využívají v lékárnách či zdravotnických zařízeních, mladší důchodci je uplatňují převážně při volnočasových aktivitách.
 
V Olomouckém kraji je nejvíce poskytovatelů na Olomoucku, nejméně na Prostějovsku. Distribuce karet proběhne v srpnu. Zájemci se mohou registrovat například na www.seniorpasy.cz, registrační formulář najdou i v krajských novinách.
 
Senior pasy navážou na obdobný projekt rodinných pasů, který Olomoucký kraj spustil před čtyřmi lety a je určen pro rodiny s dětmi. Vlastní je 9000 držitelů, kteří mohou využívat slevy v 581 zařízeních.
 
zdroj: ČTK
 
.

Speciály

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO