Senioři v Olomouckém kraji se mohou těšit na slevové kartičky

Olomoucký kraj dnes oficiálně spustil projekt slevových karet pro seniory, díky nimž budou moci lidé starší 55 let využívat slevy od pěti do 50 procent v oblasti lázeňství, wellness, cestování, vzdělávání, ale i v lékárnách či při spotřebních nákupech. O senior pas projevilo zájem již 987 lidí, do projektu se zapojilo 241 poskytovatelů v regionu. Olomoucký kraj vycházel ze zkušeností Jihomoravského kraje, kde projekt funguje, řekl dnes novinářům hejtmanův náměstek Pavel Horák (KDU-ČSL).

"Senioři získají kartičky velikosti běžné platební karty zdarma poštou. Na rozjezd projektu přispěje hejtmanství v prvních dvou letech částkou zhruba 190.000 korun. Peníze půjdou na výrobu a distribuci karet," řekl Horák.

Zhruba dvojnásobnou sumu věnuje na rozjezd projektu koordinátor projektu, společnost Sun Drive z Brna. "Poskytovatelé v regionu mají o projekt zájem, neboť senioři jsou pro ně zajímavou kupní silou. Poskytovatelé nabídnou slevy a my je za to propagujeme v síti senior pasů. Lidé mohou slevy využívat nejen v Olomouckém kraji, ale celkem u 1693 poskytovatelů v Česku. Ti jsou označeni logem," uvedl Jiří Carda ze společnosti Sun Drive. Podle něj starší senioři v Jihomoravském kraji senior pasy nejvíce využívají v lékárnách či zdravotnických zařízeních, mladší důchodci je uplatňují převážně při volnočasových aktivitách.
 
V Olomouckém kraji je nejvíce poskytovatelů na Olomoucku, nejméně na Prostějovsku. Distribuce karet proběhne v srpnu. Zájemci se mohou registrovat například na www.seniorpasy.cz, registrační formulář najdou i v krajských novinách.
 
Senior pasy navážou na obdobný projekt rodinných pasů, který Olomoucký kraj spustil před čtyřmi lety a je určen pro rodiny s dětmi. Vlastní je 9000 držitelů, kteří mohou využívat slevy v 581 zařízeních.
 
zdroj: ČTK