Silnice jsou sjízdné, řidiči by ale měli jezdit se zvýšenou opatrností

Silnice v České republice většinou pokrývá vrstva rozbředlého, místy zledovatělého sněhu. Vozovky jsou sjízdné, řidiči by ale měli jezdit se zvýšenou opatrností.

Silnice na severu Olomouckého kraje pokrývá rozbředlý nebo ujetý sníh. Se zbytky sněhu se motoristé setkají také na některých vozovkách nižších tříd v jiných okresech. Cesty jsou sjízdné, řidiči by ale měli jet opatrně, vyplývá z dnešních informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Na Šumpersku a Jesenicku na silnicích leží rozbředlý sníh po chemickém ošetření, ve vyšších polohách pak cesty pokrývá vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Na zbytky sněhu řidiči narazí například v některých úsecích na Prostějovsku. Ostatní vozovky jsou převážně mokré a chemicky ošetřené.
 
V kraji je ráno oblačno až zataženo, na Šumpersku a Jesenicku viditelnost snižují sněhové přeháňky. Místy fouká slabý vítr. Teplota se pohybovala od minus devíti do minus jednoho stupně Celsia. Podle meteorologů teploty nepřekročí nulu ani příští týden, kdy navíc podle předpovědi motoristy opět potrápí také sněžení.
 
zdroj: ČTK