Soubor činohry Moravského divadla chystá adaptaci slavného Bulgakovova románu Mistr a Markétka

Dovolujeme si Vás upozornit na blížící se premiéru činoherní inscenace MISTR A MARKÉTKA v Moravském divadle Olomouc. Dlouhých dvanáct let vznikal román, který se později stal ikonou ruské literatury 20. století a jedním z nejkrásnějších milostných příběhů v dějinách literatury vůbec. Slavné dílo Michaila Bulgakova adaptoval a se souborem činohry Moravského divadla Olomouc nastudoval režisér Bogdan Kokotek. Premiéra nás čeká v pátek 25. listopadu v 19 hodin.  

Umělecký šéf polské scény Těšínského divadla Bogdan Kokotek uvedl v minulých letech v Olomouci tituly Něco za něco, Ženitba a Drobečky z perníku. Pod připravovanou inscenací Mistr a Markétka je podepsaný jako režisér a autor dramatizace. „Mistr a Markétka Michaila Bulgakova patří k mým nejoblíbenějším literárním dílům. Nejsem v tom nijak originální. V mnoha polských žebříčcích nejlepších počinů světové literatury Mistr a Markétka zaujímá vždy přední místa. Zřejmě je to mezi jinými zásluha toho, že román pojednává o mnoha tématech v různých rovinách a dává tak čtenáři příležitost k několika interpretacím. Je to kniha, která vypráví o dobru a zlu, lásce a umění, o lidské odvaze a zbabělosti, přiblížil režisér.

V titulních rolích se představí Jan Ťoupalík a Vendula Fialová. „Na zkoušení s Bogdanem jsem se upřímně těšila, protože práce s ním je plná inspirace, nových vjemů a zdánlivých překážek, jejichž překonání má pevně v rukou díky představě, kterou umí dokonale vysvětlit a jeho citlivý přístup mi dodává klid. Knížku jsem četla se zaujetím a celou dobu si říkala, jak se tohle může dát interpretovat na jevišti ?! Všechno jde, jen se člověk nesmí bát. Čeká nás inscenace, jejíž obsah má velký přesah a doufám, že si najde své diváky," uvedla Fialová. Dále hrají Petr Kubes, Ivana Plíhalová, Václav Bahník, Kristýna Krajíčková, Daniela Krahulcová, Michal Przebinda či Vojtěch Lipina.

http://www.moravskedivadlo.cz/