Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Soud se bude znovu zabývat žalobou za postižení dítěte při porodu

2. 03 2015 | Okresní soud v Olomouci se dnes bude znovu zabývat žalobou na olomouckou fakultní nemocnici, kterou podali rodiče těžce postiženého dítěte. Po nemocnici požadují 16,9 milionu korun kvůli údajně špatně vedenému porodu. U soudu by měl dnes vypovídat například otec dítěte i zástupci gynekologicko-porodnické kliniky.

Holčička Lucie se v porodnici Fakultní nemocnice Olomouc narodila v říjnu 2010. Podle rodičů za její postižení mohou tamní porodníci kvůli špatně vedenému porodu. Lékaři údajně včas nepřikročili k císařskému řezu. Dítě bylo podle nich kvůli těhotenské cukrovce matky na přirozený porod příliš velké. Nemocnice však pochybení odmítá. Lékařů olomoucké nemocnice se zastali i někteří znalci. Z některých znaleckých posudků vyplynulo, že svým zákrokem zachránili matce život. 
    
Podle matky dítěte Jany Blaťákové je péče o holčičku velmi náročná, protože stále leží, má trvalé zápaly plic a neumí polykat. Zdravotní stav dítěte se postupně zhoršuje. Rodina má kvůli nákladné léčbě finanční potíže. 
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO