STK na Přerovské rozšířila své kapacity

Olomoucká stanice technické kontroly na Přerovské vyšla vstříc svým klientům z řad motoristické veřejnosti a v průběhu druhé poloviny loňského roku vybudovala druhou kontrolní linku STK, jejíž provoz byl zahájen 1. ledna 2012.

„Vyšli jsme vstříc požadavkům našich zákazníků, kteří si stěžovali na plynulost technických prohlídek a měření emisí. Dříve museli poměrně dlouhou dobu čekat. Proto jsme přistoupili k přístavbě další linky,“ řekl Večerníku vedoucí stanice Vladimír Foukal. Tu se podařilo postavit v poměrně krátkém čase. Začalo se v září loňského roku a od 1. ledna je linka již v provozu. Nyní čekání odpadlo, nová kontrolní linka umožní v STK provést kontrolu u více automobilů za hodinu, vznikla tak i dvě stání pro měření emisí. Výstavba nové linky si vyžádala i posílení technického týmu, v současné době na stanici pracuje 8 zkušebních techniků a 3 technici emisní. „Nová linka nám umožnila posílit počet stání, klienti nemusejí čekat, až na ně přijde řada, budou okamžitě odbaveni. Pokud vše půjde hladce, tak celková technická prohlídka i s měřením emisí jim zabere zhruba hodinu času,“ vysvětlil Vladimír Foukal.

Kromě technických prohlídek a měření emisí nabízí STK na Přerovské i další služby. Přihlásí váš vůz do registru, popřípadě ho z něho odhlásí, provedou technické změny, vystaví vám duplikát technického průkazu nebo vymění registrační značku. Pokud potřebujete svého miláčka pojistit, není problém. I sjednání zákonného nebo havarijního pojištění za vás stanice vyřídí. Stanice v současnosti umožňuje řidičům i nákup  ekoplaket, které jsou nutné při průjezdu nízkoemisními zónami v sousedním Německu. Vždy na jaře a na podzim pak stanice provádí provozní kontrolu aut zdarma.