Tři děti se ztratily při noční táborové hře v Jeseníkách

Stezka odvahy, kterou připravili ve středu 3. srpna organizátoři dětského tábora poblíž Ramzové, se změnila v noční můru. Ztratila se při ní trojice dívek, pátrali po nich policisté.

Noční táborovou hru v podobě stezky odvahy připravili vychovatelé po setmění. Děti měly jít po vytyčené trase dlouhé asi tři sta metrů samy, bez svítilen.

Ze startu nedaleko tábora vycházely po jednom a přes louku se musely dostat do cíle, tím byl jejich tábor. Tři dívky ve věku třináct až patnáct let se do tábora nevrátily. Když se vychovatelům ani po půlhodině nepodařilo děvčata nalézt, oznámili událost na linku 158.

Oznámení přijala policejní tísňová linka deset minut po 23. hodině. Na místo k pátrání po pohřešovaných dětech byly okamžitě povolány všechny dostupné hlídky včetně psovoda se služebním psem.

„Policisté propátrávali nejen terén v širším okolí tábora, ale svoji pozornost zaměřili také na hlavní silnici mezi Ramzovou a Horní Lipovou. A právě zde se zhruba patnáct minut po půlnoci jedné z hlídek podařilo dívky nalézt. Šly po silnici směrem na Horní Lipovou a od svého tábora se tak vzdalovaly. Všechny tři byly v pořádku, nezraněné, pouze vystrašené z toho jak se ve tmě ztratily,“ popsala policejní mluvčí Marie Šafářová. Hlídka odvezla dívky zpět do tábora, kde je předala táborové vedoucí.