U Olomouce na zavřených sjezdovkách dovádí rodiny i v dešti

Vládní opatření proti koronaviru zavřela lyžařská střediska, ale i tak přitahují davy. Rodiny s dětmi denně vyrážejí za zimními radovánkami na umělý sníh do údolí Bystřice na Olomoucku. 

Výletníky mířící na sjezdovky do údolí Bystřice neodradily ve středu dopoledne ani dešťové přeháňky. Parkoviště se plnilo a na svahu s rozmoklou pokrývkou bylo rušno. Sjezdovky v Hrubé Vodě, části Hluboček a Hlubočkách jsou široko daleko jediným místem, kde je díky silné vrstvě technického sněhu možné sáňkovat.

„Děti o prázdninách ještě nebobovaly, protože není sníh. Tak jsem je vzal do Hrubé Vody. Jsem rád, že lidem dovolí vstoupit na sjezdovku. Dívejte, jak jsou děcka šťastná!“ komentoval mumraj na mokrém sněhu pan Jiří z Olomouce. „Jde taky o psychické zdraví. Doma už se to nedá. Tady jsme na vzduchu, nikdo se na nikoho nelepí,“ dodal čtyřicátník.

Lyžařská střediska v České republice jsou od neděle uzavřena. Vleky a lanovky zastavila nejpřísnější vládní opatření proti šíření koronaviru. Otevřena mohou být výdejní okénka v restauracích a bufetech.

Foto ilustrační