V Jeseníkách čekají lyžaře nové sjezdovky i lepší zázemí

Nové sjezdovky, ale i novou lanovku či lepší zázemí pro nejmenší sportovce chystají na nadcházející sezonu lyžařská střediska v Jeseníkách. Mnohé z nich připravily pro lyžaře i lepší přístupové cesty či parkoviště, areály se zaměřily také na vylepšení služeb. Ceny vleků zůstávají na většině místech stejné jako loni. Vyplývá to z ankety ČTK. 

Zcela nová sjezdovka čeká rodiny s dětmi v jednom z nejmodernějších areálů v Jeseníkách v Koutech na Šumpersku. "Od letošní zimy otevřeme novou modrou rodinnou sjezdovku s názvem Pohodová. Měří 3050 metrů a půjde o nejdelší modrou sjezdovku na Moravě," řekl ČTK zástupce areálu Petr Marek. Délka tratí v areálu tak podle něj dosáhne 11,5 kilometru. Ve středisku byly rozšířeny také již existující sjezdovky. Ceny by tam měly zůstat stejné jako v loňském roce. 
    
Nové sjezdovky se dočkají lyžaři i ve středisku SKI Karlov. "Novinkou pro nadcházející sezonu bude čtyřsedačková nejrychlejší lanová dráha v regionu s nejvyšší kapacitou, takzvaný Karlovský Express. Postavena je na novém místě, kde dříve sjezdovky nebyly. Nyní jsou tam dvě nové sjezdovky, které jsou situovány naproti hotelu Praděd," řekl ČTK zástupce střediska Boris Keka. V areálu bude otevřena také nová samoobslužná stanice s kapacitou sto lidí. Nové zázemí získá i lyžařská škola a školka. Ceny skipasů jsou zatím v jednání, mohly by ale zůstat na úrovni loňské zimy. 
    
Na nejmenší lyžaře mysleli i zástupci v dalších areálech. Například v Hlubočkách u Olomouce jeho provozovatelé přemodelovali profil dětské sjezdovky, která bude navíc osvětlena. "Koupit chceme pojízdný, 50 metrů dlouhý pruh, který bude určen pro dětskou školku, ale i pro veřejnost," uvedl zástupce areálu Michal Stojmenov. Podotkl, že se rozšíří také zpevněná plocha parkoviště. V Hlubočkách by se měla v nadcházející sezoně zvýšit cena krátkodobé časové jízdenky. 
    
Lepší zázemí pro děti mohou očekávat i lyžaři v jednom ze středisek v Petříkově. "Vybudovali jsme malý vlek, kde bude stát jízdné 50 korun na den, po rekonstrukci je také druhý vlek," řekl ČTK provozovatel jednoho z tamních areálů František Kaštyl. I letos budou moci lyžaři jezdit v celém Petříkově na jednotné jízdné. "Ceny zůstávají stejné už čtvrtým rokem, ačkoli se DPH zvyšuje," doplnil. 
    
V Jeseníkách začala loni sezona s mírným zpožděním, první vleky se rozjely na začátku prosince. O rok dříve to bylo už v polovině listopadu. Tradičně nejdříve otevírá středisko v Branné na Šumpersku. Nejdéle se naopak lyžuje v nejvýše položeném středisku v tuzemsku na Ovčárně, tam mohou být vleky spuštěny do konce dubna. 
 
zdroj: ČTK